Prvi polfinalistki Li Na in Marija Šarapova, naprej tudi David Ferrer

Melbourn, 22. 01. 2013 08.51 |

Številka 2 svetovnega tenisa Rusinja Marija Šarapova se je ekspresno uvrstila v polfinale OP Avstralije, potem ko je po dobri uri igre dvakrat s po 6:2 izločila rojakinjo Jekaterino Makarovo. V polfinalu se bo pomerila s Kitajko Li Na, ki je izločila Poljakinjo Agnieszko Radwansko. Polfinale si je priigral tudi Španec David Ferrer.

Marija Šarapova se na uvodu v novo teniško sezono kaže v odlični formi, saj je proti Jekaterini Makarovi na igrišču Roda Laverja po zgolj 66 minutah igre izkoristila že prvo zaključno žogico. Na poti do polfinala, v katerem se bo pomerila z zmagovalko Odprtega prvenstva Francije 2011, je oddala le devet iger.
Prva polfinalistka Autralian Opna pa je postala Li Na, ki je po uri in 42 minutah igre ustavila niz 13 zaporednih zmag četrte nosilke Radwanske, in si gladko (7:5 in 6:3) priigrala polfinali nastop. Radwanska je tako še šestič na turnirjih velike četverice obstala v četrtfinalu, le lani v Wimbledonu se ji je uspelo prebiti do finala. "Mislim, da je zelo konstantna igralka, vedno igra na visoki ravni in ne popušča niti za ped. Ne igra po sistemu vroče–hladno kot večina deklet. Vedno igra dober tenis," je tekmico pohvalila Radwanska in dodala: "Tudi danes je igrala zelo dobro. Imela sem svoje priložnosti, a kadar veliko tvegaš, lahko tudi veliko izgubiš."

Jekaterina Makarova in Marija Šarapova
Jekaterina Makarova in Marija Šarapova FOTO: Reuters

Za pravi triler pa sta poskrbela Španca David Ferrer in Nicolas Almagro, po petih nizih pa si je zmago in polfinalni nastop priigral Ferrer, ki mu je uspel preobrat in je slavil zmago s 4:6, 4:6, 7:5, 7:6 (4) in 6:2. Almagro, letos deseti nosilec na peti celini, je že v tretjem nizu trikrat serviral za zmago in svojo prvo uvrstitev v polfinale turnirja za grand slam, a je dopustil četrtemu nosilcu Ferrerju, da se vrne v igro in po treh urah in 44 minutah preobratov slavi zmago. "To je bil pravi čudež, da sem danes zmagal. Nicolas je imel veliko priložnosti za zmago, sam pa sem le skušal ostati v igri in se boriti do zadnjega. To je moja igra; vedno se borim in prikažem največ, kar sem sposoben. Videl sem, da ga v petem nizu že dajejo krči, zato sem se skušal le čim bolj osredotočiti na svojo igro in tekmo pripeljati do konca," je po zmagi dejal Ferrer, ki se bo v polfinalu pomeril z branilcem naslova Srbom Novakom Đokovićem.