Potrebovali so le Kunitza

Pittsburgh, 19. 03. 2014 07.38 |

Hokejisti NHL moštva Pittsburgh Penguins so v noči na sredo s kar 5:1 odpravili Dallas Stars. Po končanem obračunu so si bili vsi v slačilnici enoti, da je bil zasedbi še, kako potreben Chris Kunitz.

Chris Kunitz
Chris Kunitz FOTO: Reuters

Potem, ko se je na ledeno ploskev vrnil Chris Kunitz je igra stekla tudi prvemu napadu Pittsburgh Penguinsov. To so občutili tudi igralci Dallasa, ki so v noči na sredo gostovali v Consol Energy Centru. V prvi tretjini sta za gostitelje zabila prvi zvezdnik moštva Sidney Crosby in prav Kunitz - za Dallas je edini gol na dvoboju dosegel Tyler Seguin - , v nadaljevanju pa so bili natančni še Lee Stempniak, Crosby z drugim golom in Brandon Sutter.

"Igra prvega napada je bila ključna,“ je po končanem dvoboju poudaril Dan Bylsma in nadaljeval: "Od uvodnega sodniškega meta naprej so narekovali ritem. Sid je bil nekoliko v ozadju, Kunitz in Stempniak pa izjemna. Napadala sta tekmeca v njegovi tretjini in verjamem, da je bilo Dallasu danes težko igrati z nami!