Poraz Nachbarjeve Barcelone, zmaga Dragićeve Unicaje

Barcelona, 01. 11. 2013 09.07 |

V košarkarski Evroligi so odigrali del tekem tretjega kroga. Nastopili so štirje slovenski košarkarji, Boštjan Nachbar, Zoran Dragić, Gašper Vidmar in Mirza Begić. Največ igralnih minut in tudi točk je zbral mlajši brat Dragić v dresu španske Unicaje.

Zoran Dragić je z Unicajo prišel do druge zmage, s 84:57 so Španci premagali Galatasaray, Fenerbahče Gašperja Vidmarja je slavil zmago še tretjič, s 86:60 je padel CSKA, zmagal je tudi Olympiacos Mirze Begića, poraz je doživela Barcelona. Španci so prišli do druge zmage, slovenski reprezentant pa je tekmo začel v prvi peterki, v slabih 27 minuah igre je dosegel deset točk, štiri skoke in podajo.

Fenerbahče Gašperja Vidmarja je gostil moskovski CSKA in zmagal s 86:60. Vidmar je začel v prvi peterki, za tretjo zmago Turkov je prispeval štiri točke, štiri skoke, dve podaji in ukradeno žogo. S klopi je v dresu Barcelone začel Boštjan Nachbar, španski predstavnik v Evroligi je proti Nanterru, ki je slavil zmago prvič letos, izgubil s 67:71. Nachbar je dosegel štiri točke, tri skoke in dve podaji. Erazma Lorbka ni bilo v postavi Barcelone, saj še ni okreval po poškodbi. Olympiacos je z 88:83 premagal Bayern in prišel še do tretje zmage. Slovenski reprezentant Mirza Begić je odigral le 3,35 minute, v tem času pa ni dosegel točke.