Hollywoodski zvezdniki se bodo v nedeljo, 4. marca – po našem času pa v ponedeljek zgodaj zjutraj – zbrali na 90. podelitvi prestižnih filmskih nagrad. Derek McLane, emmyjev nagrajenec za najboljšega scenografa, je poskrbel, da letos še tako sijoča zvezda ne bo zasenčila njegove kreacije na odru.
McLane, ki je že šestič zapored oblikoval scenografijo za podelitev oskarjev, si je letos zadal cilj ustvariti kreacijo, kakršne še ni bilo. Svoj neverjeten scenografski koncept je ovekovečil s kar 45 milijoni kristalov. Če ponazorimo drugače: lanskoletni oder je krasilo ''skromnih'' 200.000 kristalov.
Derek je priznal, da ga je pri ideji za scensko postavitev vodilo navdušenje nad okrasnim mineralom, geodo, ki je po obliki izjemno zanimiv. Geoda ima namreč izrazite in kompleksne kote, ki dajejo vtis dramatičnosti in prav to je McLane želel izpostaviti.
Za revijo People je emmyjev nagrajenec povedal: ''Ker gre za 90. obletnico Oskarjev, oder odraža množico različnih obdobij. Skozi tovrstno postavitev želimo namreč proslaviti dolgoletno zgodovino filmskega ustvarjanja. Posameznih obdobij nismo želeli ločevati – različna obdobja so torej zajeta v neke vrste abstraktno celoto.''
Scenografija je v nevtralnih in srebrnih tonih. Videz spektakularnosti pa ji daje način osvetlitve, prižge se namreč v spektru različnih barv. Luči so torej tiste, ki zaokrožijo videz v popolno celoto in odru dajo glamurozen pečat.
McLane še dodaja: ''Oder je zgrajen, da ustvari vtis mogočne filmske palače – nekaj takšnega, kar ponavadi vidimo v filmih: veličasten vhod in dih jemajoče stopnišče.''
Scenografija se bo med spektakularnim dogodkom spremenila kar 14-krat. Oder bodo med vsakim premorom preuredili, tako da bo vsakič možno videti bolj spektakularno scensko postavitev od predhodne.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.