Pokalna tekmovanja: Slovo za PSG in tudi za Palermo

Ljubljana, 28. 11. 2012 09.08 |

V pokalnem tekmovanju je v Franciji presenetljivo izpadel francoski PSG, izločil ga je St. Etienne, v Italiji pa je ciljev o preboju v naslednji krog konec tudi pri "slovenskem" Palermu.

Kot kaže, je ekipa St. Etienna prava mora za zvezdniško zasedbo PSG-ja, saj jim je že drugič vzela "mero". Spomnimo, da je St. Etienne nogometašem Paris Saint Germaina zadal prvi poraz v 11. krogu francoskega prvenstva), z 2:1 jih je na Parku princev presenetljivo premagal omenjeni St. Etienne. Takrat je zaradi nevarnega starta nad golmanom rdeči karton dobil Zlatan Ibrahimović. Tokrat je PSG igral v gosteh v četrtfinalu francoskega pokala, Ibra pa je dobro opravil svoje delo, čeprav v rednem delu in podaljšku ni dosegel gola, ga je pa po izvajanju enajstmetrovk, a je pariško moštvo vseeno izpadlo. PSG je bil sicer boljši tekmec z več zrelimi priložnostmi na stadionu Geoffroy-Guichard, a se je tako redni del tekme kot tudi podaljšek končal brez golov. Pri izvajanju enajstmetrovk pa so bili boljši nogometaši St. Etienna in se s 5:3 uvrstili v polfinale pokala. Odločilna je bila obramba golmana Stephana Ruffierja ob strelu Thiaga Silve, ki je pomenila odločitev o zmagovalcu, saj je naslednji izvajalec dosegel gol za St. Etienne.

Thiago Silva je zapravil enajstmetrovko in PSG je izpadel.
Thiago Silva je zapravil enajstmetrovko in PSG je izpadel. FOTO: Reuters

Palermo je izpadel
Verona, ki igra v Serie B, je v 4. krogu italijanskega pokala presenetljivo premagala prvoligaša Palermo, ki je nastopil s precej premešano zasedbo. Pri Veroni ni bil v ekipi Armina Bačinovića, pri Palermu pa sta bila Josip Iličić in Jasmin Kurtić na klopi za rezerve in nista vstopila v igro. Verona je slavila v gosteh z 2:1. Po prvem polčasu je bilo 1:1, Verona je v 69. minuti zaradi rdečega kartona Cacciatoreja ostala z igralcem manj, vendar je vseeno dosegla gol za zmago v 73. minuti, zadel je Cacia.