Morgensternu zmaga v Nemčiji, Kranjec na 7. mestu

Titisee-Neustadt, 14. 12. 2013 14.23 |

T.Š./STA
2

Na posamični tekmi smučarjev skakalcev za točke svetovnega pokala v Nemčiji je zmagal Avstrijec Thomas Morgenstern. Najboljši Slovenec je bil Robert Kranjec na sedmem mestu, veliko priložnost za izvrstno uvrstitev je bil Jurij Tepeš, drugi po prvi seriji, na koncu je zasedel 14. mesto.

V vodstvu po prvi seriji je bil Avstrijec Thomas Morgenstern, ki sicer ni skočil najdlje, a je obdržal vodstvo. Na drugem mestu je bil najboljši slovenski skakalec na tej tekmi Jurij Tepeš, tretji pa je bil Švicar Simon Ammann. Morgenstern je za skok, dolg 143,5 m, prejel oceno 143,8 točke. Tepeš je bil s 140,5 m in 139,0 točke drugi, tretji Ammann je zbral 138,7 točke. V finale so se uvrstili še trije Slovenci, Robert Kranjec (138,5 m/134,5) je deseti, Peter Prevc (133,5 m/129,9) 16., Jaka Hvala (133,0 m/128,9) pa 19. Brez drugega skoka sta ostala Rok Justin na 32. mestu in Tomaž Naglič na 42. mestu.

Finalna serija se je razpletla po željah Avstrijca Morgensterna, ki je zadržal vodstvo in zabeležil zmago. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch, tretje mesto je zadržal Ammann. Tepeš je zapravil odmevno uvrstitev in je zasedel 14. mesto, najboljši Slovenec je bil Kranjec, ki se je iz desetega mesta prebil na sedmo mesto (136,0 m/268,7).

Robert Kranjec
Robert Kranjec FOTO: Damjan Žibert

Vodilni po prvi seriji je na koncu za 0,9 točke premagal Stocha (141,5 m/280,8) in Ammanna (138,0 m/277,6). Tepeš, drugi po prvi seriji, je v finalu skočil le 127,5 metra in z 261,3 točke končal na 14. mestu. Hvala (132,5 m/255,3) je bil 19., Prevc (127,5 m/246,8) pa 27.

1. Thomas Morgenstern (Avs) 284,1 (143,5/139,0 m)
2. Kamil Stoch (Pol) 280,8 (137,0/141,5)