Plamen ni popuščal vse do konca, Kopi do 500. točke

Los Angeles, 01. 12. 2013 07.47 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so morali v noči na nedeljo priznati premoč Calgary Flames (2:1). Na ledeni ploskvi Staples Centra so povedli gostje, Anže Kopitar pa je s podajo za izenačenje dosegel 500. točko v ligi NHL.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so si pred dvobojem v Staples Centru zadali en sam cilj – zmagati! Izbranci Darryla Sutterja so zato začeli zelo napadalno in obenem požrtvovalno v obrambi, kljub vsemu pa v prvi tretjini niso uspeli zatresti mreže tekmeca. Nič drugače ni bilo niti v gostujoči zasedbi. Vrata Bena Scrivensa so bila zanje zaklenjena. Vse do 36. minute, ko je Blair Jones izkoristil neodločnost obrambe gostiteljev in zabil ob igralcu manj na ledeni ploskvi.

Chris Butler
Chris Butler FOTO: Reuters

Kralji so skušali tekmecu ekspresno odgovoriti, a ni šlo. Izid so poravnali šele štiri minute pred koncem dvoboja, ko sta Anže Kopitar (500. točka v ligi NHL) in Jake Muzzin izigrala obrambo in našla Justina Williamsa, ki mu ni bilo težko izida poravnati. In ko so vsi v Staples Centru že razmišljali o podaljšku so bili za nepopustljivost nagrajeni igralci iz Calgaryja. Z golom Mikea Cammallerija 20 sekund pred iztekom rednega dela dvoboja, so si prigarali pomembno zmago.

Los Angeles Kings - Calgary Flames 1:2
New York Rangers - Vancouver Canucks 5:2
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 3:1
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 4:2
Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 1:5
New Jersey Devils - Buffalo Sabres 1:0 (podaljšek)
New York Islanders - Washington Capitals 2:3
Nashville Predators - Philadelphia Flyers 2:3 (k. streli)