Pivovarji sedemnajstič pokalni prvaki

Celje, 02. 03. 2014 18.59 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v finalu slovenskega pokala z 31:16 ugnali SVIŠ in še 17-ič v samostojni Sloveniji osvojili pokalno lovoriko. Večino dela so opravili že v polfinalu, ko so izločili velenjsko Gorenje.

Celjski rokometaši so glavni del naloge opravili že v polfinalu, ko so ugnali Velenjčane. FOTO: Miro Majcen

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v finalu slovenskega pokala merili s SVIŠ-em iz Ivančne Gorice, sicer zadnjeuvrščeno zasedbo v slovenskem državnem prvenstvu. A gostje so finalni obračun odigrali zelo neobremenjeni. Gledalci so sicer na prvi gol čakali do 6. minute (Luka Žvižej), nato pa igra domačinov stekla. Na krilih navijačev so zabijali v napadu in igrali solidno v obrambi, a tekmec se ni predajal. Dokler je imel dovolj moči je vztrajno sledil uglednemu tekmecu, ob polčasu pa je razlika znašala 3 gole (12:9).

V nadaljevanju so pivovarji v napadu zaigrali veliko bolj odločno, v obrambi pa s primerno ostrino razorožili najučinkovitejše strelce nasprotnega moštva. Razlika je v 53. minuti znašala že deset golov (25:15) in jasno je bilo, da presenečenja v velikem finalu ne bo. Celjani so v zadnjih minutah le še višali vodstvo, igralci SVIŠ-a pa komaj čakali, da se drugi polčas konča. Ob koncu so domačini zmagali z 31:16.

Pri zmagovalcih sta bila s petimi goli najbolj strelsko razpoložena Gašper Marguč in Luka Žvižej. Ob tem dodajmo, da so pivovarji dominirali tudi, ko gre za razglasitev najboljših posameznikov. Gašper Marguč je bil namreč prvi strelec pokalnega turnirja, Luka Žvižej najkoristnejši igralec, Matevž Skok pa najboljši vratar.