Phoenix zmagal četrtič zapored in ujel osmo mesto

Atlanta, 25. 03. 2014 07.27 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na torek s 102:95 ugnali Atlanta Hawks in si začasno priigrali osmo mesto v konferenci, ki jih vodi v končnico tekmovanja. Goran Dragić je k zmagi prispeval 19 točk.

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns se stežka nezadovoljni s predstavami, ki jih nizajo v zadnjem času. Vknjižili so štiri zmage zapored in si po gostovanju pri Atlanta Hawks (102:95) zagotovili tako želeno osmo mesto. Naskok na zmago so napovedali že v uvodni četrtini, ki so jo dobili s 25:23, do polčasa pa je uspel tekmec pobegniti za tri točke (45:42). A sonca se niso predajala, ampak so v nadaljevanju zaigrala bolje tako v obrambi, kot tudi v napadu.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Hawks so hitro izkusili njihovo moč, pred sklepnim delom dvoboja pa je razlika med tekmecema že znašala devet točk. Tako so morali v zadnji četrtini le še nadzirati potek dvoboja, kar jim je uspelo in na krilih slovenskega branilca Gorana Dragića (102:95) so zabeležili še eno letošnjo zmago. Tokrat s 102:95. "V napadu smo bili vseskozi malce zakrčeni, a osredotočeni na zastavljeni cilj,“ je po dvoboju dejal Ljubljančan in dodal: "Če se braniš kot naš tekmec, lahko le veliko tečemo in mečemo za 3 točke. Tako je veliko lažje igrati.

Zmage se je veselil tudi Beno Udrih, ki je z Memphis Grizzlies ugnal Minnesota Timberwolves (109:92). Slovenski branilec je v šestih minutah dosegel 4 točke.

Atlanta Hawks - Phoenix Suns 95:102
Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 109:92
Charlotte Bobcats - Houston Rockets 89:100
Miami Heat - Portland Trail Blazers 93:91
New Orleans Pelicans - Brooklyn Nets 109:104 (podaljšek)
Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 117:96
Chicago Bulls - Indiana Pacers 89:77
San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 113:91