Phoenix še bližje končnici

Phoenix, 24. 03. 2014 07.41 |

Košarkarji Phoenix Suns so dosegli zelo pomembno zmago v boju za uvrstitev v končnico lige NBA. Na gostovanju v Minneapolisu so premagali Timberwolves s 127:120.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić je dosegel 18 točk in imel šest podaj. Ključna je bila odlična igra rezervistov Phoenixa, ki so domače igralce s klopi nadigrali s 60:21, ter dobra obramba gostov, ki je Minnesoto v zadnji četrtini omejila na 17 točk. Suns so kljub zmagi ostali na devetem mestu na zahodu, torej na robu uvrstitve v končnico. Imajo zgolj pol zmage zaostanka za Dallasom na osmem mestu in Memphisom na sedmem. Dallas je sinoči izgubil doma po podaljšku z Brooklynom. Phoenix ima do konca rednega dela precej neugoden razpored. Od preostalih dvanajstih tekem jih bo devet igral v gosteh, kjer ima po današnji zmagi malce nad 50-odstotni izkupiček (17-16). Že danes ga čaka nova preizkušnja v Atlanti, v sredo gostovanje v Washingtonu, v petek pa domača preizkušnja z New Yorkom. Slednji je po osmih zaporednih zmagah prvič izgubil. Sredi Manhattna ga je premagal Cleveland s 106:100.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Jarrett Jack je bil vroč; dosegel je 31 točk, od tega 23 v drugem polčasu, imel pa je še deset podaj. Za goste, ki so iz igre metali 61-odstotno, je Dion Waiters dodal še 22 točk, Luol Deng pa trinajst. Atlanta je na gostovanju v Torontu doživela poraz s 86:96. Njena najboljša strelca sta bila DeMarre Carroll in Paul Millsap s 17 točkami. Za Atlanto je bil to drugi zaporedni poraz po nizu petih zmag. Neuspešen je bil tudi Washington. Na zadnjem od štirih zaporednih gostovanj (1-3) je s 102:105 izgubil proti Denverju. Bradley Beal je dosegel 21 točk, Trevor Ariza pa 18.

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 120:127
Toronto Raptors - Atlanta Hawks 96:86
Denver Nuggets - Washington Wizards 105:102
Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 124:107
Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 104:107
New York Knicks - Cleveland Cavaliers 100:106
Los Angeles Lakers - Orlando Magic 103:94