Petarda 'odjeknila' v mreži Islandersov

New York, 30. 11. 2013 07.33 |

Hokejisti NHL moštva Detroit Red Wings so na gostovanju v New Yorku s kar 5:0 odpravili Islanderse in tako naredili konec mučenju s tekmecem, ki jim je v preteklosti pogosto povzročal preglavice. Junak je bil vratar Jimmy Howard.

Hokejisti NHL moštva Detroit Red Wings so se odpravili na zahtevno gostovanje New York Islanders, kjer so v preteklosti ničkolikokrat imeli težave. Ravno zaradi tega so v dvoboj krenili nekoliko bolj previdno. Vendarle pa ob zelo razpoloženih Darrenu Helmu, Jimmyju Howardu in Danielu Alfredssonu, niso imeli posebej veliko težav s tekmecem. V prvi tretjini so mrežo tekmecev zatresli po dobrih sedmih minutah (Helm), v nadaljevanju pa z golom ob igralcu manj na ledeni ploskvi (Helm) pokazali, da jih zanima izključno zmaga.

Daniel Alfredsson je v 3. tretjini zabil dva gola.
Daniel Alfredsson je v 3. tretjini zabil dva gola. FOTO: Reuters

Ob zelo razpoloženem vratarju Howardu (28 obramb) je bilo vse skupaj veliko lažje, za nameček pa je v zadnji tretjini zablestel še švedski veteran Alfredsson (2 gola). Poleg omenjenega se je v sklepnem delu dvoboja med strelce vpisal še Gustav Nyquist. "Če sem povsem pošten, se ni v mojem slogu prav nič spremenilo,“ je po dvoboju dejal nepremagani čuvaj mreže in dodal: "Naredil sem le nekaj manjših korekcij!“ To je šele prva zmaga rdečih kril v medsebojnih obračunih na zadnjih sedmih tekmah.

New York Islanders - Detroit Red Wings 0:5
Philadelphia Flyers - Winnipeg Jets 2:1
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 0:3
Anaheim Ducks - Calgary Flames 5:2
Washington Capitals - Montreal Canadiens 3:2 (k. streli)
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 2:5
Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 3:2 (podaljšek)
Boston Bruins - New York Rangers 3:2