Beograd, 03. 10. 2012 19.45 |

Košarkarji novomeške Krke so v 2. krogu regionalne lige ABA vknjižili prvi poraz. V beograjski Areni niso bili dorasel tekmec Partizanu, ki je zasluženo slavil visoko zmago z 79:63. Pri Novomeščanih je bil najbolj razpoložen Edo Murič s 16 točkami.

Košarkarji Krke so doživeli prvi poraz v ligi Aba. Potem ko so v uvodnem krogu doma premagali novinca v jadranski druščini, ekipo iz Madžarske, so na gostovanju v Beogradu pričakovano izgubili s petkratnim prvakom lige Partizanom. Čeprav je gostitelje vodil pomožni trener, saj je glavni strateg Partizana Duško Vujošević na tribuni služil prvo od treh tekem kazni zaradi neprimernega vedenja in izključitve na prejšnji tekmi proti Zadru, so imeli Beograjčani vse niti v svojih rokah. Že v štartu so povedli z 12:3, z izjemo nekaj minut navdahnjene igre Krke v prvi četrtini pa njihova zmaga niti za trenutek ni prišla pod vprašaj. Razlika se je pred odmorom povzpela na dvomestno številko (41:28), pred zadnjimi desetimi minutami je bilo že 62:40, tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost. Pri Krki, ki je zadela vsega eno trojko iz 13 poskusov, zbrala skupaj le 15 skokov in izgubila kar 18 žog, so največ točk dosegli Edo Murić 16 točk. Na drugi strani je bil najboljši Dejan Musli s 15 točkami in 7 skoki.

Varovanci trenerja Aleksandera Sekulića so zabeležili prvi poraz v ligi ABA.
Varovanci trenerja Aleksandera Sekulića so zabeležili prvi poraz v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Partizan - Krka 79:60 (23:18, 18:10, 21:18,17:14)
Musli 15., Thomas 14., Westermann 12., Murić 16., Lalić 12., Lorbek 10.