Oplast po drami do naslova državnega prvaka

Litija, 26. 04. 2014 22.37 |

Nogometaši Oplasta so drugič v zgodovini kluba postali slovenski državni prvaki. Potem, ko so proti Litiji zaostajali že z 2:0 v zmagah, so uspeli nanizati tri zmage zapored. Odločilno, po izvajanju kazenskih strelov in to sredi Litije.

Oplast je drugič v zgodovini kluba osvojil državni naslov.
Oplast je drugič v zgodovini kluba osvojil državni naslov. FOTO: Drago Perko/futsal.si

Nogometaši Oplasta iz Kobarida so novi državni prvaki 1. slovenske futsal lige. V peti finalni tekmi so v gosteh po kazenskih strelih premagali branilca naslova Litijo in drugič v zgodovini osvojili to lovoriko. Tekma se je po rednem delu končala z 2:2. V rednem delu je goste v vodstvo popeljal Jaka Sovdat v 19. minuti, Borut Ručna je v 28. izenačil na 1:1. Goste je že minuto pozneje v novo vodstvo popeljal Aleš Gašperut, Gašper Vrhovec pa je v 32. minuti postavil končni izid rednega dela.

V finalni seriji je sicer Litiji dobro kazalo, saj je dobila prvi tekmi s 7:3 in 4:2. Igralci iz Kobarida so nato prav tako izkoristili prednost domačega terena, zmagali s 4:3 in 4:1, ter izsilili odločilno tekmo v Litiji. Na tej so se domači navijači nadejali četrtega zaporednega naslova svoje ekipe, a so ostali praznih rok.