Dunaj, 03. 12. 2013 20.55 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so na tekmi lige EBEL gostovali na Dunaju. Ljubljančani so se favoritom iz avstrijske prestolnice odlično postavili po robu, vodili še v zadnji tretjini, a so na koncu po podaljšku vendarle izgubili (1:2).

Po enem tednu brez tekem so se zmaji drugič v tej sezoni podali proti avstrijskemu glavnemu mestu, kjer so vedno prikazali dobre igre in znali osvajati tudi točke. Ob dejstvu, da so Dunajčani v zadnjem tednu močno dvignili formo, gladko odpravili tudi Bolzano v gosteh, so bili gostitelji vendarle v vlogi favoritov. A so imeli v gostih nevarnega tekmeca, kar se je videlo že v uvodnih minutah, ko niso uspeli streti čvrste obrambe zmajev, ki je že v 30. sekundi morala igrati z igralcem manj. Do konca prve tretjine sta obe moštvi še po enkrat igrali z igralcem več, a spremembe izida ni bilo, o čemer priča tudi razmerje strelov 10:8 za domače.

Jerry Kuhn je na Dunaju opravil velik posel. Ubranil je več kot 40 strelov gostiteljev. FOTO: Miro Majcen

Nadaljevanje je bilo bolj po okusu domačih, saj so vršili silovit pritisk na vrata Jerryja Kuhna, ki je do konca druge tretjine ustavil vseh 30 domačih strelov. Ti so bili nevarni v trenutkih številčne premoči še štirikrat do konca druge tretjine. Pred tem je domače navijače in igralce šokiral mladi ljubljanski napad in Gregor Koblar je z novim golom spet opozoril nase. Ko so zmaji na začetku tretje tretjine še petič obranili igro z igralcem manj, je morda kazalo na popolni večer gostov, a je le osem sekund po vrnitvi Judda Blackwaterja v igro z bližine izenačil Justin Keller. V nadaljevanju se mreži nista več tresli, čeprav so imeli Ljubljančani pred koncem igralca več, so igrali tako kot celo sezono v tem elementu - slabo.

Že osvojena točka na vročem gostovanju je bila enaka zmagi, domači pa so svojo kakovost kronali v 24. sekundi podaljška, ko je Francois Fortier, najboljši strelec Dunajčanov, prispeval drugo točko.