Ljubljana, 06. 10. 2012 19.58 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v derbiju 13. kroga Prve Lige s 3:1 ugnali Muro. Trener Andrej Razrdh je tako zmaje popeljal še do šeste zaporedne prvenstvene zmage. Domžalčani so v gosteh poglobili krizo Kopra (2:1). Celje in Gorica sta remizirala.

Ljubljanski nogometaši nadaljujejo svoj pohod. Zadnjeuvrščena Mura je šesto zaporedno zmago zeleno-belih preprečevala le v prvem polčasu, v drugem pa je zablestel novinec v ljubljanski ekipi Miha Zajc, ki je z dvema zadetkoma svoji ekipi priigral nove tri točke za utrditev drugega mesta na prvenstveni lestvici. Mura ostaja zadnja. Boljšo igro gostov v prvem polčasu je z golom v 40. minuti kronal Dragan Jelić, a veselje črno-belih ni trajalo dolgo. Nik Omladič je v 44. minuti izvedel prosti strel s 30 metrov nekoliko z desne strani, žoga se je odbila pred vratarjem Filipom Drakovićem in tako zmedla do zdaj enega najboljših igralcev Mure v sezoni.

Odkar je Olimpijo prevzel Andrej Razdrh, so zeleno-beli slavili prav na vseh tekmah. FOTO: Damjan Žibert
Gostitelji, boljši v uvodu drugega polčasa, so povedli v 52. minuti, ko je Miha Zajc, debitant v članski ekipi Olimpije, na desni strani kazenskega prostora lepo ustavil globinsko podajo, preigral svojega čuvaja in nato z diagonalnim strelom ukanil še Drakovića. Zajc je poskusil z volejem še v 56. minuti, vendar je vratar Mure žogo odbil v kot. Mladi 18-letni Olimpijin vezist je še več pozornosti pritegnil v 67. minuti, ko je povišal na 3:1 z lepim strelom s 17 metrov, s katerim je žogo le malce z leve strani poslal v nasprotni zgornji kot. V 77. minuti je Stanley Aborah prejel drugi rumeni karton in upov za povratek Mure je bilo konec.

Olimpija - Domžale
Olimpija - Domžale FOTO: Aljoša Kravanja
Koper tone vse globlje

Koprski nogometaši so kljub osvežitvi na trenerskem stolčku, Milivoja Bračuna je zamenjal Rodolfo Vanoli, doživeli nov, tretji zaporedni poraz. Po uvodnem otipavanju so gosti povedli v 14. minuti. Jure Balkovec je žogo podal iz kota, Denis Halilović pa je po strelu z glavo premagal koprskega vratarja Ermina Hasića.  Tudi v drugem polčasu so prvi zagrozili gosti. Goran Vuk je pobegnil koprski obrambi, prišel sam pred Hasića, vendar je bil slednji v dvoboju iz oči v oči uspešnejši. V 77. minuti je Matej Pučko prejel žogo na robu kazenskega prostora na levi strani, potem pa mojstrsko v slogu Italijana Alessandra del Piera iz najboljših časov očistil pajčevino v vratih Gregorja Zabreta. Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, sta rezervista Saša Aleksander Živec, ki je bil v vlogi podajalca, in Zeni Husmani v vlogi strelca priigrala Domžalam veliko zmago. Četa Stavana Mojsilovića se je s to zmago utrdila na tretjem mestu.

Sebastjan Gobec in soigralci znova niso bili strelsko razpoloženi.
Sebastjan Gobec in soigralci znova niso bili strelsko razpoloženi. FOTO: Damjan Žibert

V Celju brez golov

V enainsedemdesetem medsebojnem obračunu so se nogometaši Celja in Gorice razšli brez zmagovalca, kar se je sicer zgodilo že četrtič zapored na tekmah teh dveh tekmecev. Obenem so Celjani še peto tekmo zapored končali brez zadetka. Priložnosti je bilo malo, še v tistih redkih pa so bili napadalci premalo spretni. V šesti minuti tekme je Benjamin Verbič poslal žogo mimo vrat goriškega vratarja Vasje Simčiča. Verbič se je sam znašel pred goriškimi vrati, a je Mbida Bindzi celjskega igralca oviral ravno toliko, da je ta zgrešil. Štiri minute pozneje je z 20 metrov poskusil Miha Korošec, a je bil Simčič spet na mestu. V 14. minuti so nevarno zapretili gostje. Lepo priložnost je imel Dejan Žigon, vendar je vratar Matic Kotnik njegovo namero dobro prebral. V 23. minuti je bil za vodstvo domačih premalo natančen Sebastjan Gobec. Osem minut pozneje je proti celjskim vratom streljal Amadej Vetrih, Kotnik je žogo odbil, Žigon pa jo je poslal prek praznih vrat. V drugem polčasu je tempo igre nekoliko padel, ostalo je pri 0:0.

Olimpija – Mura 3:1 (1:1)
Omladić (44.), Zajc (52., 67.): Jelić (40.)

Koper – Domžale 1:2 (0:1)
Pučko (76.); Halilović (12.), Husmani (89.)

Celje – Gorica 0:0