Ljubljana, 27. 03. 2014 21.13 |

V finalu slovenskega hokejskega državnega prvenstva se bodo, kot je bila navada v starih časih, pomerili hokejisti Olimpije in Jesenic. Zmaji so v polfinalu DP izločili hokejiste kranjskega Triglava, Jeseničani pa so bili boljši od ekipe Playboy Slavija. Na tej tekmi je prišlo do pretepa, sodnik je izključil sedem hokejistov.

Naslov slovenskega hokejskega državnega prvaka bo odločil dvoboj Telemach Olimpije in Team Jesenic. Moštvi bosta igrali dve finalni tekmi, tisto moštvo, ki bo boljše v skupnem izkupiču bo slovenski državni prvak. Ljubljančani so v vlogi favorita, saj so kot edino slovensko moštvo v letošnji sezoni nastopali v ligi EBEL.

V polfinalu je ekipa Team Jesenice izločila zaloško Playboy Slavijo. Na prvi tekmi v Zalogu so zmagali s 3:2, na povratni tekmi v dvorani Podmežakli pa so slavili z izidom 4:2. Gostje bi sicer z zmago z enim golom prišli do podaljškov, z višjo razliko pa tudi do uvrstitve v finale. A na koncu so Jeseničani dobili tudi domačo tekmo in se uvrstili v veliki finale DP. Začetek je bil sicer po okusu Založanov, Gregor Režek je poskrbel za hitro vodstvo, a so ga domači izničili sredi tretjine, ko so izkoristili številčno prednost, uspešen je bil Jure Dolinšek. Odločilen korak za finale DP so jeseniški hokejisti naredili v drugi tretjini. Potem ko sta imeli obe ekipi vrsto priložnosti, pa so domači dve svoji izkoristili v 33. minuti in se tako odlepili na skupno tri gole naskoka, Založane pa postavili pred težak izziv v zadnjem delu. Zaradi pretepa so v zadnji tretjini sodniki predčasno poslali z ledu kar sedem igralcev, štiri na domači strani in tri pri gostih, rezultatsko piko na i pa je postavil Anže Zupančič ob prednosti dveh igralcev v 50. minuti, Luka Kar pa je nato le ublažil poraz Slavije.

V finalu DP se bosta pomerili ekipi Olimpije in Jesenic.
V finalu DP se bosta pomerili ekipi Olimpije in Jesenic. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polfinalnem dvoboju sta se pomerila Telemach Olimpija in kranjski Triglav. Prvo tekmo so v Kranju s 3:1 dobili zmaji, na povratni tekmi v Tivoliju pa tudi ni bilo dvomov, Ljubljančani so zmagali s 6:1. Kranjčani so z borbeno igro napovedali, da se ne bodo predali vnaprej, domači pa so potrebovali 14 minut za prvi zadetek, dosegel ga je Matej Hočevar. V začetnem delu tekme nobena ekipa ni blestela pri "power-playu", gostje so zapravili tudi polminutno prednost dveh igralcev več. V nadaljevanju so domači povišali vodstvo, Triglav pa je tudi hitro znižal, a so na polovici tekme zeleno-beli spet vodili za dva gola. Ne prav vrhunski hokejski večer so domači sicer končali učinkovito, s tremi goli v zadnji tretjini in s končnim izidom 6:1 za gladko zmago, najlepši zadetek pa je prispeval Anže Ropret v 47. minuti s strelom pod prečko.

Prva tekma finala bo 31. marca na Jesenicah, prvak pa bo znan 3. aprila po povratni finalni tekmi v Tivoliju.

Izida povratnih polfinalnih tekem:
Team Jesenice - Playboy Slavija 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
strelci: 0:1 Režek (N. Peterca, Javornik, 2.), 1:1 Brus (Dolinšek, Stan, 10.), 2:1 Bizalj (Sefič, Manfreda, 33.), 3:1 Dolinšek (Stan, Ejup, 33.), 4:1 Zupančič (Remar, Sefič, 50.), 4:2 Kar (Orehek, R. Peterca, 52.)

Telemach Olimpija - Triglav 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
strelci: 1:0 Hočevar (Sotlar, Pesjak, 14.), 2:0 Pance (Leber, Ropret, 23.), 2:1 Terlikar (M. Ahačič, 23.), 3:1 Morency (Dervarič, 30.), 4:1 Ropret (Erman, Leber, 47.), 5:1 Grahut (Pešut, Ograjenšek, 54.), 6:1 Mušič (Erman, Morency, 56.)