Oklahoma izsilila sedmo tekmo, Udrih neučinkovit

Memphis, 02. 05. 2014 07.43 |

Košarkarji NBA moštva Memphis Grizzlies niso izkoristili prve 'zaključne žoge' in bodo morali odigrati še sedmo tekmo uvodnega kroga končnice. Oklahoma je zmagala s 104:84 in izid v zmagah poravnala na 3:3.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Košarkarji Oklahome so že v prvi četrtini pokazali, da jih zanima izključno zmaga. Dobili so jo s 25:17 in v takšnem ritmu tudi nadaljevali. Ob polčasu je njihova prednost narasla že na 15 točk, pred sklepnim delom dvoboja že na 21. Tako je bilo po treh četrtinah jasno, da Kevin Durant in druščina igrajo na vso moč in takšno Oklahomo stežka kdo zaustavi. Sploh Memphis, ki v svojih vrstah ni imel posebej razpoloženega posameznika.

"Morali smo zmagati to tekmo. To je bila tudi največja motivacija. Večja kot karkoli drugega. Po porazu na petem dvoboju smo dobro reagirali in verjamem, da bomo na sedmem obračunu še boljši," je po zmagi s 104:84 povedal Durant, s 35 točkami tudi najučinkovitejši posameznik na dvoboju.

Slovenec Beno Udrih je igral 20 minut, a se ni proslavil. Ob metu iz igre 1:8 je vpisal le dve točki, imel pa je tri podaje.