Srbi ugnali Finci, Slabetova četa se vrača domov

Herning, 22. 09. 2013 09.53 |

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu na Danskem izgubila še drugič zapored. Tokrat so jih s 3:1 ugnali Nizozemci in jim, kot se je kasneje izkazalo, zadali usodni poraz. Srbi so namreč s 3:0 v nizih premagali Fince.

"Tako kot so pozabili na zmago nad Srbijo, bodo pozabili udi na poraz proti Finski. Ne bo jih potrebno 'dvigovati'. Vedo, zakaj smo tukaj. Potrebno jih bo spočiti, jim posredovati informacije, ne smemo zganjati nobene panike. Ne vidim razloga, zakaj ne bi bil optimist, čeprav je treba priznati, da je tudi Nizozemska dobra ekipa. Tudi oni so solidni sprejemalci, igrajo agresivno in nepopustljivo, s slabim sprejemom bo spet težko. A verjamem v fante," je pred dvobojem 3. kroga evropskega prvenstva razmišljal slovenski selektor Luka Slabe, ki je bil prepričan, da se jim ne more ponoviti še ena tako slaba tekma, kot so jo odigrali proti Fincem.

Slovenci so po zmagi nad Srbi vknjižili še drugi zaporedni poraz.
Slovenci so po zmagi nad Srbi vknjižili še drugi zaporedni poraz. FOTO: Damjan Žibert

Po senzaciji proti Srbom, so namreč Slovenci proti Fincem izgubili s 3:1, dvoboj z Nizozemci pa je bil še kako pomemben. Z zmago bi si namreč zanesljivo priigrali nadaljevanje tekmovanja. Čeprav so mnogi pričakovali, da bodo zato dvoboj začeli nekoliko nervozno, slabih elementov v njihovi igri ni bilo. Z minimalnim številom napak, dobrim blokom in sprejemom, so namreč uvodni niz dobili s 25:19, v drugem pa so Slovenci povsem popustili. Tekmec jih je namreč z dobrim blokom prisilil v številne napake in povsem zasluženo dobil drugi niz s 25:19.

Tretjega so sicer bolje začeli Nizozemci, Slabetova četa je povedla s 5:4 in 8:7, tekmec pa se je vedno uspešno vrnil in čakal na trenutek za napad. V izenačenem zaključku niza so bili bolj zbrani Nizozemci, ki so povedli z 2:1. In Slabetova četa se je še enkrat pobrala, sredi četrtega niza vodila z 12:7, v zaključku pa so ekplodirali Nizozemci, ki so četrti niz dobili s 25:23.

Slovenci končali z nastopi na EP
Slovenska odbojkarska reprezentanca po zmagi Srbov nad Finci zaključuje z nastopi na evropskem prvenstvu. To pomeni, da Slabetovi izbranci niso izpolnili osnovnega cilja, igranja v nadaljevanju tekmovanja. "Nosim odgovornost za to, kar se je zgodilo. Lahko bi našel veliko izgovorov za ta neuspeh, od neigranja težkih tekem v evropski oziroma svetovni ligi, do tega, da sem imel kar nekaj debitantov in da sem tudi sam novinec. Dejstvo pa je, da nisem izpolnil pričakovanja. Seveda sem za to zelo razočaran, a tak je pač šport. Pokazalo se je tudi moje pomanjkanje izkušenj in preveliko zaupanje v nekatere igralce," je po izpadu povedal Slabe.