Ob zmagi New Yorka osem točk Udriha

New York, 12. 12. 2013 07.58 |

V košarkarski ligi NBA je ponoči zaigral en Slovenec, Beno Udrih, ki se je z New York Knicks veselil domače zmage v dvorani Madison Square Garden s 83:78 nad ekipo Chicago Bulls.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Beno Udrih je z rezervne klopi odigral 17 minut ter prispeval osem točk, ob metu iz igre 4:5, ter v statistiko tekme vpisal še dva skoka, dve podaji, ukradeno žogo ob štirih izgubljenih. Najboljši strelec tekme je bil Carmelo Anthony, ki je za zmago kratkohlačnikov prispeval 30 točk, 10 skokov in štiri podaje. Pri Chicagu se lahko z najboljšim izkupičkom na tekmi pohvali Mike Dunleavy z 20 točkami, Joakim Noah je dodal 12 točk in 11 skokov, Carlos Boozer pa 12 točk in 12 skokov, kar pa še vedno ni bilo dovolj za zmago Chicaga.

Čeprav so kratkohlačniki vodili že s 23 točkami, so se jim biki povsem približali. Newyorčani se za zmago lahko zahvalijo Amareju Stoudemireju, ki je odigral eno najboljših tekem v sezoni. Zadel je enega ključnih metov za 83:78, na koncu se je zvezdnik Knicks ustavil pri 14 točkah in devetih skokih. "Občutek je dober, ko si znova na igrišču. Veliko dela sem vložil, da sem se vrnil v najboljšo pripravljenost," je po tekmi dejal Stoudemire. Manj zadovoljen je bil Dunleavy: "Imeli smo jih. Ujeli smo jih, ampak nismo mogli več. Nismo jih znali prebiti."

Los Angeles Clippers so gostovali pri Boston Celtics in zmagali s 96:88. Tekma pa je bila čustvena za Doca Rivers, zdajšnjega trenerja Clippers, ki je pred tem devet let vodil kelte. Rivers je z Bostonom leta 2008 osvojil šampionski prstan, domače občinstvo ga je pred začetkom toplo pozdravilo. "TD Bank Garden je res prvovrsten prostor. Lepo je bilo, ko sem prišel v dvorano. Nisem vajen priti kot nasprotnik. Vsi ti ljudje, ki so vstali zame ... Prvih 18 minut sem bil neuporaben," je razlagal Rivers.

Doc Rivers
Doc Rivers FOTO: Reuters

Eden od junakov za zmagovalno moštvo je bil Jamal Crawford, ki je s klopi dosegel 21 točk, 11 v zadnji četrtini. Chris Paul je dosegel 22 točk, devet podaj in sedem skokov, Blake Griffin je prispeval 18 točk. Antawn Jamison se je zapisal v zgodovino v drugi četrtini, ko je zadel trojko in presegel mejo 20.000 točk.

Golden State je po zaslugi Stephena Curryja, ki je 16 od 33 točk dosegel v zadnji četrtini, premagal Dallas s 95:93. Oklahoma City je s 116:100 ugnala Memphis. Russell Westbrook je v statistiko vpisal 27 točk, Oklahoma je na zadnjih 13 tekmah zmagala 12-krat. San Antonio je bil s 109:77 boljši od Milwaukeeja, za ostroge je Tim Duncan prispeval 21 točk in 16 skokov. Orlando je z 92:83 v gosteh premagal Charlotte, Minnesota s 106:99 Philadelphio, New Orleans je bil po podaljšku s 111:106 boljši od Detroita, Utah pa s 122:101 od Utaha.

New York Knicks – Chicago Bulls 83:78
(Beno Udrih: 8 točk, 2 skoka, 2 podaji v 17 minutah za NY Knicks)
Charlotte Bobcats – Orlando Magic 83:92
Boston Celtics – Los Angeles Clippers 88:96
Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder 100:116
Milwaukee Bucks – San Antonio Spurs 77:109
Minnesota Timberwolves – Philadelphia 76ers 106:99
New Orleans Pelicans – Detroit Pistons 111:106 (podaljšek)