Nowitzki in Nash v zgodovino NBA

Dallas, 09. 04. 2014 08.25 |

V ligi NBA je bilo na sporedu šest tekem, le na eni so zmagali gostitelji. Minnesota Timberwolves so s 110:91 premagali San Antonio Spurs. V zgodovino lige sta se vpisala Dirk Nowitzky in Steve Nash, slednji na tretje mesto večne lestvice podajalcev, Nowitzki pa je deseti na listi strelcev.

V Minneapolisu so San Antonio Spurs morali priznati premoč Timberwolves, ki so tako edini na sinočnjih tekmah zmagali na domačem igrišču. Ricky Rubio je dosegel 23 točk, Gorgui Dieng pa 12 točk in 15 skokov. Kevin Love je za zmagovalce dodal še 19 točk in 12 ujetih žog, Corey Brewer pa 14 točk. San Antonio je igral brez Tonyja Parkerja, ki je tožil nad bolečinami v hrbtu, s po 13 točkami sta bila najboljša Boris Diaw in Cory Joseph. Dallas Mavericks so v gosteh premagali Utah Jazz s 95:83, Dirk Nowitzki pa je tekmo končal z 21 točkami in zasedel deseto mesto na večni lestvici strelcev. V karieri NBA je namreč dosegel že 27.714 točk. Prvi na lestvici ostaja Kareem Abdul-Jabbar z 38.387 točkami med letoma 1969 in 1988. Los Angeles Lakers so doma klonili proti Houston Rockets s 115:134, njihov branilec Steve Nash pa je imel kljub porazu razlog za veselje, saj je vpisal že 10.335 podaj v karieri, kar ga uvršča na tretje mesto večne lestvice NBA. Vodi John Stockton s 15.806 podajami.

Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki FOTO: Reuters

Je pa rekordni niz sinoči končal Kevin Durant, ki je z ekipo Oklahoma City Thunder v gosteh s 107:92 premagal Sacramento Kings. Durant je tekmo končal z "le" 23 točkami in tako končal niz, v katerem je na zadnjih 41 tekmah dosegel vsaj 25 točk. Kljub temu je za tretji najdaljši niz v zgodovini premagal odličnega Michaela Jordana. Durantu pa je v tolažbo ostal niz vsaj 20 točk na tekmo v zadnjih 50 dvobojih. Boljša v kategoriji "vsaj 25 točk na tekmo" ostajata le še Oscar Robertson (46 tekem po najmanj 25 točk) in Wilt Chamberlain (več kot 25 na vseh 80 tekmah sezone 1961/62), a sta dosežka izpred časov meta za tri točke.

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 115:134
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 95:102
Miami Heat - New Jersey Nets 87:88
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 110:91
Utah Jazz - Dallas Mavericks 83:95
Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 92:107