
Večina ljudi, ki deli posamezne novice na družbenih omrežjih, teh nikoli ni prebrala.
Kar 59 odstotkov povezav, deljenih na Twitterju, namreč nikoli ni poklikanih, je ugotovila raziskava Univerze Columbia in francoskega nacionalnega inštituta za računalništvo.
In prav ti ''slepo'' deljeni članki pomembno vplivajo na to, katere novice pridejo v ospredje in kaj se potisne v ozadje, so navedli v Washington Postu.
''Ljudje raje delijo članek, kot pa da bi ga prebrali,'' je dejal soavtor Arnaud Legout in dodal, da je to tipična sodobna uporaba informacij. ''Ljudje si mnenje ustvarijo po povzetku ali pa povzetku povzetka, ne da bi se sploh potrudili, da bi šli globlje,'' je komentiral.
To je velikokrat razvidno tudi iz komentarjev pod posameznimi članki, ko je pri nekaterih očitno, da komentator ni prebral celotnega članka.
Ugotovili so še, da so posamezniki kliknili predvsem povezave, ki so jih delili navadni uporabniki Twitterja in ne sam medij.
Kot so komentirali pri Washington Postu, raziskava dobro razloži trenutno internetno kulturo, v kateri so v ospredju vabljivi naslovi, s katerimi se pove le malo v upanju, da bo obiskovalec spletne strani ali družbenega omrežja kliknil in tako izvedel, zakaj sploh gre. Na tak način seveda cvetijo tudi številne potegavščine in teorije zarot.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.