
Razprtije v gibanju so nastale, ko niso zbrali potrebnih 8.000 podpisov za kandidaturo na volitvah, del gibanja pa se je nato odločil, da gre vseeno na volitve, s tem pa se Prebilič ne strinja.
"Ko smo šli kot gibanje v to zadevo, smo se dogovorili, da bomo kandidirali z 8000 zbranimi podpisi in se ne bomo preoblikovali v stranko," je pojasnil. Gibanje za Slovenijo ni zbralo zadostnega števila podpisov volivcev in volivk, da bi na parlamentarnih volitvah lahko nastopilo kot civilno gibanje, vendar se je del gibanja kljub temu odločil, da "gre na volitve na vsak način".
Kočevski župan meni, da je bila ta odločitev napačna, "ker smo mi trdili oziroma vsaj jaz, da naša legitimnost izhaja iz zbiranja podpisov". Ob tem dodaja, da je povedal, da v primeru nezadostnega števila podpisov ne bo kandidiral. "Enostavno je šlo za neko načelo, ki se mi zdi, da je nujno potrebno v našem političnem prostoru," je navedel.
Kot je povedal, je bil obveščen, da bo kandidatura Gibanja za Slovenijo odvisna od zbiranja podpisov, temu pa so se "nekateri odrekli". Ob tem je pojasnil, da je "še vedno član Gibanja za Slovenijo, ne pa tudi politične stranke z istim imenom".
Gibanje za Slovenijo naj bi sicer v vseh osmih volilnih enotah zbralo okoli 4000 podpisov, od tega največ ravno v Kočevju.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.