Vreme povzroča nevšečnosti na Kitajskem
Snežni vihar in nizke temperature povzročajo na Kitajskem številne nevšečnosti. V bližini Pekinga so odpovedali številne lete, prekinjene so tudi cestne in železniške povezave.
Velik del severne Kitajske je pobelil sneg, kar je povzročilo prometni kolaps, v katerem se je znašlo na tisoče potnikov. Zaradi snežne odeje so odpovedali vse lete v mestu Tiandžin, zaprte so ceste, prekinjen pa je tudi železniški promet.
(Foto: Reuters)
Kitajski nacionalni meteorološki zavod je objavil, da je v Pekingu sončno in vetrovno, temperatura pa se je spustila pod 12 stopinj Celzija. V nekaterih delih severne Kitajske pa se je temperatura v enem samem dnevu spustila s 17 stopinj na minus 26 stopinj Celzija.
Na Kitajskem se še vedno spominjajo lanske zime, ko so neobičajno nizke temperature in snežna odeja povzročile številne preglavice. Brez električne energije in vode je takrat ostalo na milijone ljudi v srednji in južni Kitajski, zaradi vremenskih nevšečnosti pa jih je 129 umrlo.
Takoj za njimi pa ZDA in Indija.
Te tri države so največji problem.
Če bo Obama pripeljal ZDA v Kjotski klub bo ena težava manj.
Vendar bo pa z Indijo in pa še posebej Kitajsko težko izvedljiv tak načrt,še vsej nekaj časa ne!

















