V meteoritu, ki so ga našli na Šrilanki, so odkrili fosile alg in to bi bil lahko končno pravi trdni dokaz za obstoj zunajzemeljskega življenja, so prepričani avtorji članka v časniku Journal of Cosmology.
Najdba je po mnenju avtorjev tudi močan dokaz, ki pritrjuje teoriji, da so življenje na Zemljo prinesli ravno meteoriti. Eden glavnih avtorjev raziskave in članka je Chandra Wickramasinghe, vodja centra za astrobiologijo na univerzi Buckingham.
Znanstvena srenja je nad ugotovitvami po eni strani navdušena, po drugi strani pa močno kritična in nejeverna. Takoj po objavi najdbe se je na avtorje vsul plaz kritik, češ da je bil kamen kontaminiran, saj je vendarle padel na Zemljo. Avtorji članka sicer trdijo, da je kontaminacija meteorita, ki je na Zemljo padel 29. decembra lani, izključena, saj so vzorce pobrali takoj, ko je ta padel v vas Araganwila.
Nekateri znanstveniki pa celo dvomijo, da gre za meteorit, saj kamen ne videti nič drugače od ''zemeljskih'' kamnov, avtorji tudi ne ponudijo podrobnih podatkov o najdbi.
Eden glavnih kritikov študije je astronom Phil Plait, ki je na svojem blogu zapisal, da ''ni nikakršnih razlogov, da bi verjeli, da imajo meteorit.''
Plait, kot poroča RT, še navaja besede biologa Patricka Kocioleka, ki meni, da fotografije fosilov alg pravzaprav ne dokazujejo, da gre za fosile, prav tako pa so na fotografijah vrste alg, ki bi lahko dokazovale le kontaminacijo z vodo.
Avtor študije za Huffingtonpost ni zanikal, da gre za vrste alg, ki jih najdemo v sladki vodi na Zemlji, a hkrati je dodal, da so našli tudi vrste, ki jih niso mogli identificirati.
KOMENTARJI (162)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.