Tujina

V brodolomu umrlo najmanj 58 ljudi, 40 je še pogrešanih

Patna, 30. 09. 2009 14.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Reševalne ekipe, ki so poskušale pomagati žrtvam brodoloma, so iz reke potegnile 58 trupel, med njimi več kot polovico otroških.

v Indiji so čolni pogosto prenatrpani.
v Indiji so čolni pogosto prenatrpani. FOTO: Reuters

Brodolom se je zgodil med hudo nevihto v indijski zvezni državi Bihar na reki Bagmati. Ponesrečenci so se vračali z vaške veselice. 40 pogrešanih ljudi še iščejo. Pred tem so indijske oblasti sporočile, da je bilo na ladji okoli 75 ljudi, zdaj pa domnevajo, da je številka še višja.

"Iz vode smo do zdaj potegnili 58 trupel, od tega 32 otroških," je dejal predstavnik lokalnih oblasti, ki je dejal, da iščejo še 40 do 50 ljudi. Premier Biharja Nitish Kumar je zahteval preiskavo nesreče, hkrati pa je napovedal, da bodo ožji sorodniki žrtev dobili 3.000 dolarjev pomoči.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.