Tujina

Število smrtnih žrtev terorističnega napada v Istanbulu naraslo na 45, v bolnišnici umrl 4-letni otrok

Istanbul, 02. 07. 2016 17.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V bolnišnici v Istanbulu je poškodbam podlegel 4-letni otrok iz Jordanije. Teroristični napad na osrednje letališče je tako terjal že 45 smrtnih žrtev. V bolnišnici se še vedno zdravi 52 ljudi.

Število smrtnih žrtev še vedno narašča.
Število smrtnih žrtev še vedno narašča. FOTO: AP

Število smrtnih žrtev torkovega terorističnega napada v Istanbulu se je povzpelo na 45. Danes je za posledicami poškodb v bolnišnici namreč umrl 4-letni otrok iz Jordanije. Po uradnih podatkih se v istanbulskih bolnišnicah še vedno zdravi 52 ljudi, od tega jih je 20 na intenzivni negi.

V torkovem napadu na osrednjem letališču v Istanbulu je bilo ranjenih preko 200 ljudi. Odgovornosti za napad uradno ni prevzel še nihče, a turške oblasti so s prstom takoj pokazale na skrajno skupino Islamska država.

Predsednik odbora za domovinsko varnost v predstavniškem domu ameriškega kongresa Michael McCaul pa je za ameriško televizijo CNN povedal, da je teroristični napad usmerjal čečenski terorist Ahmed Čatajev.Turške oblasti njegove vpletenosti v napad niso potrdile.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Shisui
03. 07. 2016 09.13
+2
Ograjo na Kolpo. Dol padeš, da smo prišli tako daleč ampak alternativa je verjetno na desetine milijonov imigrantov v naslednjih 5-10 let. Evropa bo morala zapreti zunanje meje, v nobenem sporazumu ne piše PRAV NIČ o PRISILJENEM sprejemanju ilegalnih pribežnikov.
Varnostnik na obali
02. 07. 2016 21.42
-1
se ze pocutim bolj varnega, ko bo turcija v EU.
vox populi
02. 07. 2016 20.41
+1
Kaj pa Dacca? Vsaj 20 mrtvih Malo ali nič besed