Protestniki z zankami okoli vratu
Protestniki so na Trgu sv. Petra opozarjali, da se homoseksualnost v devetih državah še vedno kaznuje s smrtjo, Vatikan pa še vedno nasprotuje njeni dekriminalizaciji.
Številni ljudje so se zbrali v Vatikanu, kjer so protestirali. (Foto: Reuters)
Na Trgu sv. Petra se je zbrala več stoglava množica ljudi, ki je protestirala proti Vatikanu, ker nasprotuje sprejetju resolucije Združenih narodov, ki bi dekriminalizirala homoseksualnost po vsem svetu.
Nekateri so prižigali svečke ... (Foto: Reuters)
Iniciativo za sprejetje resolucije ZN o univerzalni dekriminalizaciji homoseksualnosti je maja sprožila Francija, Vatikan pa ji nasprotuje, ker bi po njegovem lahko spodbudila istospolne zakonske zveze.
... drugi so okoli vratu imeli zanke.
Protestniki so prižigali sveče, nekateri pa so imeli okoli vratu zataknjene zanke, s čimer so želeli opozoriti, da se homoseksualnost v devetih državah še vedno kaznuje s smrtjo. V več kot 80 državah sicer še vedno obstajajo zakoni proti homoseksualnosti.
Pošlji komentar
Komentarji
Ja vsak naj bi delal, kar mu paše, ampak v 80 državah po svetu je to prepovedano! A če bi bil papež gej in bi prepovedal strejte vi ne bi protestirali ?? Biti homoseksualno usmerjen ni bolezen, ampak nekaj povsem normalnega, kar obstaja že od nastanka človeštva in do konca človeštva bo obstajalo.
Amnesty


















