Hrvaški spletni portali so novico o padcu slovenske vlade objavili razmeroma hitro. Dnevnik.hr je denimo novico objavil pod naslovom "Odhaja zaveznik Jadranke Kosor: Padla je vlada Boruta Pahorja!“, medtem ko je spletni portal Jutarnjega lista zapisal, da je v Sloveniji zapihala burja in da je parlament vladi Boruta Pahorja izglasoval nezaupnico.
O "vetrovnih razmerah" v Sloveniji so pisali tudi drugi hrvaški mediji, ki so včeraj večinoma povzemali poročila slovenskih medijev in izpostavljali, da je proti Pahorjevi vladi glasovala velika večina poslancev.
Časnik Novi list pa je danes ocenil, da hrvaškim mukam s Slovenijo še ni videti konca. Včeraj je sicer hrvaški zunanji minister Gordan Jandroković v oddaji Otvoreno dejal, da ne pričakuje težav v odnosih s Slovenijo, a Novi list se je ob padcu Pahorjeve vlade spomnil, da "najbolj verjetni" Pahorjev naslednik Janez Janša ni skrival namena, da bi postavil pod vprašaj arbitražni sporazum. Sicer pa Janša kot zvit politik naj ne bi načrtoval zavrnitve arbitražnega sporazuma, ker med drugim to niti ni mogoče, nadaljuje reški časnik. "Nacionalistična Slovenija in politična opcija, ki je nasprotovala arbitražnemu sporazumu, bi se lahko maščevala najprej Pahorju, nato pa Hrvaški med ratifikacijo hrvaške pristopne pogodbe," ocenjuje časnik, ki je padec Pahorjeve vlade dojel kot vrhunec politične krize v Sloveniji.
Medtem pa dnevnik Vjesnik ugotavlja, da morebitna sprememba oblasti v Sloveniji ne bi smela vplivati na dogovorjeni arbitražni postopek.
O Sloveniji tudi tuje agencije
O političnem dogajanju v Sloveniji pa so pisale tudi tuje tiskovne agencije. Poleg hrvaške Hine ter beograjskih agencij Tanjug in Beta sta o tem poročali tudi avstrijska tiskovna agencija APA in francoska tiskovna agencija AFP. Agencije so zapisale, kako se je glasovanje končalo ter povzele nekaj izjav Pahorja, vodje opozicijske SDS Janeza Janše in predsednika republike Danila Türka. Kot je znano, se bo slednji zaradi situacije v državi predčasno vrnil iz New Yorka.
O političnem dogajanju v Sloveniji in izglasovani nezaupnici vladi je poročala tudi nemška tiskovna agencija dpa, ki je zapisala, da je padec vlade zaznamoval že neuspešen poskus pokojninske reforme.
Preberite še: Ostali smo brez vlade. Kaj zdaj?
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.