Tujina

Nato in Rusija zgladila odnose

Krf, 27. 06. 2009 19.45 1 min branja 3

Nato in Rusija sta zgladila odnose.

Prvič po vojni v Gruziji so se sešli zunanji ministri Nata in Rusije. Dogovorili so se za obnovo zamrznjenih odnosov. Med drugim bodo znova sodelovali pri boju proti terorizmu.

Nato in Rusija sta zgladila odnose.
Nato in Rusija sta zgladila odnose.
FOTO: Reuters
Srečanje na Krfu je bilo prvo na tej ravni po lanski vojni v Gruziji. Odnosi med Natom in Rusijo so bili prekinjeni avgusta lani, ko je ruska vojska vdrla v Gruzijo kot odgovor na napad gruzijske vojske na separatistično pokrajino Južno Osetijo.

Zveza Nato in Rusija sta na srečanju Sveta Nato-Rusija na ravni zunanjih ministrov na grškem otoku Krfu obnovili odnose, ki so bili zamrznjeni od lanske vojne v Gruziji. "Moja želja je bila, da bi svojemu nasledniku zapustil Svet Nato-Rusija, ki deluje," je po srečanju dejal generalni sekretar zavezništva Jaap de Hoop Scheffer.

De Hoop Scheffer je poudaril, da "temeljne razlike" med zavezništvom in Moskvo glede Gruzije ostajajo. "Toda to ni več ovira, v Svetu Nato-Rusija lahko razpravljamo o mnogih drugih stvareh," je dodal.

Zunanji ministri so se dogovorili za sodelovanje pri varnostnih vprašanjih, od Afganistana do boja proti terorizmu. Dogovorili so se tudi za obnovitev političnih stikov ter ponoven zagon vojaških stikov. Obe strani sta izrazili tudi interes za sodelovanje v boju proti terorizmu, piratstvu in podnebnim spremembam.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI3

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User430693
28. 06. 2009 02.10
Abhazija i Osetija zdaj samostojni drzavi ;) ... jebes mnenje nato :)...rusi kaj hotli c Gruziji , to naredli ...
dr.psiho
28. 06. 2009 01.17
glavno da je rusija popušila Gruzijo!!počasi ...počasi...pa bo!!
User420058
27. 06. 2009 22.05
nemoj rusija sa teroristima
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758