Številne sunke, ki jih v zadnjih dvajsetih letih niso zabeležili tako veliko, sicer pozorno opazujejo tako strokovnjaki kot skupine za krizne razmere. Njihova moč se giblje okrog tretje stopnje po Richterjevi lestvici, najmočnejši pa je dosegel stopnjo 3,9.
Zaenkrat sicer ne poročajo o nikakršni materialni škodi, vendar pa strokovnjaki pravijo, da je takšna podtalna aktivnost izjemno nenavadna, saj so samo v zadnjem tednu zabeležili kar petsto sunkov. "Takšne intenzivnosti nismo zaznali kar nekaj let," pravijo strokovnjaki iz yellowstonskega observatorija.
Tresljaji se dogajajo pod severnim delom nacionalnega parka. Yellowstone namreč leži na kalderi spečega vulkana, ki je zadnjič izbruhnil pred približno 640 tisoč leti. Takratno eksplozijo si lahko predstavljamo z eksplozijo kupa TNT-ja, velikega kot Anglija in visokega do najbližnjih oblakov. V zrak je pognal okrog tisoč kubičnih kilometrov kamenja in prahu. Vulkan naj bi bruhal približno vsakih 600 tisoč let, ob naslednjem izbruhu pa bo po predvidevanjih pomrla velika večina živih bitij na Zemlji.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.