LJ
Weather
20° | 13°

 

Bodo Mladiću skrajšali obtožnico?

Haaško tožilstvo je predlagalo skrajšanje obtožnice Ratku Mladiću za več kot 45 odstotkov. Vseh 11 točk obtožnice, vključno z genocidom, ostaja. S tem ukrepom želijo skrajšati in pospešiti sojenje.

Ratko Mladić

(Foto: Reuters)

Tožilstvo Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu v predlogu, ki ga je poslalo haaškim sodnikom, navaja, da vseh 11 točk obtožnice proti Ratku Mladiću, nekdanjemu vojaškemu poveljniku bosanskih Srbov, med katerimi sta tudi dve za genocid, ostaja, vendar naj bi se število kaznivih dejanj, ki bi jih moralo tožilstvo dokazati, zmanjšalo za več kot 45 odstotkov. S tem poskušajo skrajšati postopek oziroma pospešiti sojenje.

69-letni Mladić je v obtožen vojnih zločinov med vojno v BiH, med drugim odgovornosti za genocid v Srebrenici. Srbske varnostne sile so ga prijele maja letos po skoraj 16 letih skrivanja, nato so ga premestili v pripor haaškega sodišča, kjer čaka na začetek sojenja.

Haaško sodišče je sicer v sredo za Mladića odredilo celovit zdravniški pregled, potem ko se minuli teden zaradi bolezni ni udeležil zaslišanja.

Prenesi v

Zgodba: Haaški procesi

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 10
on nebo se doug ziveu...sj ga bo prej haluciniranje ubilo...toliko pobitih ljudi od dojenckov do starih...za nejga nobena kazen ni dovolj..nobena!!!
 
Se mi zdi da se bo srečal s sv. Petrom preden mu bo dokazana krivda.
Janez Jerancic 19.11.2011 13:30:23
MISLIM DA ,POTEM BO DOBIL ZDRAVILA IN GA BO KAP .
Bodo Mladiću skrajšali obtožnico?
Seveda..skoda denarja za tega...ne obstaja...opis za to stvar, ki ji je ime Mladic.
PissingOnTalmud 19.11.2011 12:51:47
Dabogda te pogodijo kamen na sledecoj paradi ponosa.
Ognjeni Bojevnik 19.11.2011 11:32:54
Aja, zdaj se jim pa v Hagu naenkrat ne da delat, al kaj. Dokazat vse in obsodit, čeprav ne vem zakaj krvniku dajejo toliko možnosti, če pa vemo, da on svojim žrtvam ni dal nobene.
PissingOnTalmud 19.11.2011 09:47:04
Zakaj skrajsevat obtoznico, skrajsajte njega, se ve kaze ki.
 
ne vem zakaj pri članku o đamiji ni možno komentiranje,saj noben ni umrl?!?
Starropramen 18.11.2011 21:38:46
Naj ga že enkrat spustijo,kaj ga sploh matrajo možakarja.
 
SuperBATman.3 18.11.2011 21:09:05
Tadicu popusi ga Mladicu !
Več komentarjev