Šporar izkoristil ponujeno priložnost v začetni enajsterici Basla in se nemudoma vpisal med strelce

Basel, 31. 08. 2016 18.35 |

Andraž Šporar se vrača na zelenice po poškodbi kite na desni nogi. Ponujeno priložnost na domači prijateljski tekmi Basla z FC Wohlenom je nekdanji član NK Olimpije več kot odlično izkoristil. Najprej je zadel za vodstvo z 1:0, nato pa še stresel okvir vrat, odbitek pa je v gol pospravil njegov soigralec Nsumbu.

Šporar je dobro izkoristil ponujeno priložnost na prijateljski tekmi Basla.
Šporar je dobro izkoristil ponujeno priložnost na prijateljski tekmi Basla. FOTO: FC Basel 1893

Slovenski nogometaš Andraž Šporar se vrača na zelenice po hudi poškodbi, ki jo je staknil nemudoma po prestopu iz NK Olimpije v Basel. V švicarskem prvenstvu v aktualni sezoni še ni dobil priložnosti za igro, zato pa je dobil priložnost v začetni enajsterici na pripravljalni tekmi z FC Wohlenom. Ljubljančan je odlično izkoristil ponujene minute - igral je od začetka do 63. - in najprej popeljal Basel v vodstvo z 1:0 v 12. minuti, nato pa v 40. minuti sprožil in zadel okvir vrat, v nadaljevanju akcije pa je na 2:0 povišal Andre Nsumbu. Odhod Šporarja z zelenice ni dobro vplival na moštvo Basla, ki je v drugem polčasu prejelo kar tri zadetke. Rdeče-modri so zapravili vodstvo z 2:0 in po zadetkih Alaina Schultza, Marvina Grafa in Yannicka Schmida so na koncu gostom morali priznati premoč z 2:3.