Logika gre nekako takole: ker naj bi si številni obrtniki in zdravniki kljub velikim zaslužkom nakazovali le minimalni prispevek, bodo le-tega zvišali za vse in ga po višini predvidoma izenačili z zneskom, ki ga mora za zdravstveno zavarovanje prispevati nekdo, ki prejema povprečno slovensko plačo. Ob tem so očitno pozabili na tiste, ki že sedaj komaj plačujejo prispevke. Kriza je namreč na rob preživetja pahnila tudi številne taksiste, frizerske salone, cvetličarje ...
Ogromno ljudi se je zaradi izgube zaposlitve ali ker jih delodajalec noče redno zaposliti, odločilo za odprtje s. p. ali pa so se zaposlili v katerem od samostojnih poklicev. Z zvišanjem minimalne plače so se minimalni prispevki letos že povečali za skoraj 60 evrov, konec leta pa, kot kaže, čaka najrevnejši sloj podjetništva še en šok. Vse v duhu spodbujanja malih podjetnikov, za katerega naj bi se zavzemala vlada.
S sprejemom zakona pa ne bodo na slabšem samo podjetniki.

KOMENTARJI (102)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.