LJ
Weather
21° | 12°

 

'Zasebni let je bil cenejši'

Ministrstvo za pravosodje se je za zasebni let za potovanje v Luksemburg odločilo "izključno zato, ker je bil cenejši", odgovarjajo poslancu Grimsu. Pravijo, da so privarčevali skoraj 900 evrov.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Branko Grims

Branko Grims želi odgovore. (Foto: Dare Čekeliš)

Poslanec Branko Grims je na ministra za pravosodje Aleša Zalarja naslovil vprašanje v zvezi z najemom zasebnega letala za potovanje na sejo Sveta EU za pravosodje in notranje zadeve v Luksemburg.

Grims navaja poročanje medijev, da sta Zalar in Katja Rejec Longar skupaj z delegacijo ministrstva za notranje zadeve z najetim zasebnim letalom odpotovala v Luksemburg. Cena za zgolj samo to potovanje je sorazmerno visoka in strošek naj bi znašal 7100 evrov. "Mediji tudi navajajo, da naj bi bilo to ceneje, kot bi znašal nakup ustreznega števila povratnih kart za redni polet letala, kar je sicer za službena potovanja običajen način. Zato sprašujem, kateri udeleženci so potovali na ta način v Luksemburg, in želim poimenski seznam ter kateremu ministrstvu kdo pripada, pa tudi podatek, ali je potoval kdo, ki na ministrstvih ni zaposlen," je zapisal Grims.

Ker gre za javna sredstva, je Grims želel tudi pojasnilo, ali je najem zasebnega letala skladen z vladno politiko varčevanja in ali so stroški dejansko nižji, kot bi bil nakup ustreznega števila kart na rednih linijah. Prav tako je želel tudi pojasnilo, po kakšnem postopku je bil izbran ponudnik in ali je bil opravljen javni razpis oziroma izpeljan ustrezen postopek.

Aleš Zalar-1

Aleš Zalar (Foto: Dare Čekeliš)

Ministrstvo pojasnjuje

Ministrstvo za pravosodje odgovarja, da so se za ta način potovanja odločili "izključno zato, ker je bil cenejši“.

Nadalje pojasnijo, da je najem letala za 865 evrov cenejši od leta z redno linijo ter da z letališča Jožeta Pučnika ni direktnega leta v Luksemburg, zato bi morali prestopiti na enem od mednarodnih letališč.

"Da bi delegaciji pravočasno prišli na zasedanje, bi morali odpotovati že dan prej, kar pomeni dodaten strošek za nočitev. Skupni strošek nakupa letalske vozovnice z redno linijo, strošek nočitve in dnevnic za dva dni bi tako znašal 7.965 evrov. Strošek leta z zasebnim letalom je za obe delegaciji znašal skupaj 7.100 evrov," pojasnijo v sporočilu za javnost. "Ministrstvi sta tako prihranili skoraj 900 evrov, zato je takšno potovanje seveda v skladu z vladnimi usmeritvami o varčevanju."

"Ministrstvo za pravosodje je bilo k temu načinu potovanja povabljeno s strani Ministrstva za notranje zadeve, ki je tudi vodilo postopek javnega naročila, ker se je izkazalo, da je racionalnejši kot let z redno linijo. Delegacijo Ministrstva za pravosodje sta sestavljala minister za pravosodje in direktorica Direktorata za mednarodno sodelovanje in mednarodno pravno pomoč, ostali potniki so bili člani delegacije Ministrstva za notranje zadeve."

Vsi stroški delegacij, ki se udeležujejo zasedanj svetov zasedanj svetov ministrov EU, ob koncu leta refundirajo iz proračunskih sredstev EU, še pojasnijo.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 59
 
Tudi jaz se moram ponavljati, ker mi komentarje brišejo.

Rynair ne leti v Luksemburg in tudi nobena druga linija ni direktna. Zato bi dve delegaciji (skupaj 7 oseb) potrebovali dva dni za let naprej in nazaj, nočitve in 2x dnevnice. To bi bilo bistveno dražje.

Grims pa sklepa malo prehitro ali pa si res želi metati slabo luč na Zalarja. Opozicija v vseh pomenih, ni kaj.
Buena Vita 25.10.2009 22:34:12
VUAU
Buena Vita 25.10.2009 17:05:53
RONKE NISO TAKO DALEČ,IN VSAK DAN JE ETALO ZA BRUSELJ,

ČE JEDOBRO ZA TALIJANSKE POSLANCE KI SO VELIKO BOGATEJŠI,POTEM JE ZA TE KLJUKCE TUD
 
z ryanairom naj gredo banda lopovska.lahko je najemat zasebne linije ko ne gre iz njihovega žepa.
Ker mi tako radi brišejo komentarje se moram pač ponavljati.
Poslansko vprašanje, ki je nevredno enega B.G.
Pravzaprav vprašanje je vredno B.G.
Tonček Balonček 25.10.2009 08:37:51
Kakos o pa v Bruselj dopotovali drugi ministri?
 
ZALAR JE "ZARES" PREBRISAN ,DELA PO NAČELU "NAPOMOČ PRIMITE TATU" SAMO DA MU NE USPE,KAKOR TUDI DANILO NEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Domoljub111 24.10.2009 21:59:28
Mi navadni ljudje lahko lajamo kolikor hočemo...pa ne bo nič drugače. Karavana bo tekla naprej (beri kradla)....
Tako pač je.
 
mincacinca 24.10.2009 18:57:32
Karte so ble verjetn tok drage v prvem razredu. A majo poslanci že apriori samo in le prvi razred?

Ta članek je sam dobro servirana nategancija.
 
Grimsek ima težave z branjem člankov. V članku je lepo pisalo, da so z zasebnim letom prihranili. Bo treba članke do konca prebrat - četudi so dolgi le par stavkov. Naslov ne pove vsega.
Več komentarjev