LJ
Weather
10° | -4°

 

Vse več ljudi si želi svetlih sporočil

Skavti in taborniki bodo pod geslom SVETim za vse do božiča delili betlehemsko luč miru. Ponjo so odšli na Dunaj, naprej so jo predali v Lenartu, Sežani in Ljubljani. Sprejel jo je tudi ljubljanski nadškof in metropolit Anton Stres.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Nalagam..
Iz 24UR: Po slovenskih domovih gre luč miru

Spremljajte 24ur.com na Facebooku in Twitterju!

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 7
 
franceljtancelj 12.12.2011 21:19:16
Če bo šlo tako naprej se bo bliskalo od vsepovsod.
Nimivseeno 12.12.2011 14:31:54
Jezus je izmišljena oseba, zgodba pa sloni na potovanju Sonca. Trije kralji, prav tako poimenovani tudi orionov pas sledijo najsvetlejši zvezdi Sirius proti Soncu. Zato obisk treh modrih. Sonce je pa v tistem času (od 22, 23, 24. decembra v ozvezdju croix), potem pa je 25.decembra začne "vstajat" in je vedno višje na nebu. Sonce, Jezus je umrlo v izvezdju croix (križ) in bilo tri dni na najnižji točki (v grobu) potem pa spet vstalo (25.dec).
Nimivseeno 12.12.2011 08:00:41
Jezus ima zelo podobne lastnosti kot egipčanski Horus, Phrygian Attis, indijski Krishna, grški Donysus, perzijska Mythra in še mnogi drugi. Betlehem pomeni hiša kruha. Ozvezdje device je označeno z ɱ, tako je devica Marija označena z ɱ. Ozvezdje device je poznano tudi kot hiša hiša kruha, čas ozvezdja device je avgust in september - torej čas žetve. Simbol je devica, ki drži klasje v roki.
 
bi šlo tudi brez tega
Nimivseeno 12.12.2011 20:28:27
Seveda bi šlo in tudi bo šlo čez nekaj časa, ko bo ljudstvo začelo razmišljat.
Homesteader 12.12.2011 06:20:11
Vesel Bozic Vsem.
PRIČAKOVANJE PRAZNIKOV.
Več komentarjev