V proračunu denar le za 13 patrij?
Obrambno ministrstvo bi kupilo manj oklepnikov 8X8. Vlada namerava v rebalansu proračuna za zdaj zagotoviti denar za 13 vozil.
Po besedah ministrice namerava vlada v drugem rebalansu proračuna za leto 2009, o katerem bo državni zbor odločal v četrtek, zagotoviti sredstva za 13 oklepnikov 8X8. (Foto: Jani Dolinšek)
Na poslansko vprašanje poslanca SDS Roberta Hrovata, ali se ji ne zdi, da je bila afera Patria "največji nateg državljanov Republike Slovenije", ministrica ni želela odgovoriti. Pojasnila je, da bi potrebovala več podatkov, ki jih sicer že zbirajo pristojni organi.
Ministrstvo za obrambo se bo z dobaviteljem oklepnikov 8X8 pogajalo o podaljšanju dobavnih rokov, zmanjšanju števila oklepnikov in spremembah konfiguracije, je napovedala obrambna ministrica Ljubica Jelušič.
Po besedah ministrice bo sprememba oziroma podaljšanje rokov dobave potrebno zaradi zamika, ki je nastal, ker oklepniki niso opravili preizkusa kakovosti. Tako bi moralo ministrstvo po pogodbi že v lanskem letu prevzeti 13 vozil, letos pa 26, vendar so se zaradi omenjenega preizkusa vsi dobavni roki zamaknili.
Zato bo potreben aneks k pogodbi, ki naj bi določal tudi zmanjšanje števila oklepnikov. Na ministrstvu si po besedah Jelušičeve želijo tega, vendar pa bo moral zmanjšanje z novo resolucijo najprej potrditi državni zbor. Spremembe konfiguracije vozil pa so po njenem potrebne zato, ker vozila, zapisana v pogodbi, "ne ustrezajo srednji bataljonski bojni skupini".
Povezani članki
Glasuj
Pol bo pa boljše? Haha, vic leta
Peter Božič
13.07.2009 / 20:14 / STA / D.Š.
Petra Božiča so pokopali na Žalah. Med govorci sta bila Janković in Štrajn, ki jima ni zmanjkalo besed občudovanj do pokojnega. Pogreba so se udeležili tako politiki kot umetniki
ZAKAJ PA POD TEM ČLANKOM NE UPATE PUSTITI KOMENTARJEV
-
NEJ NAROD POVE KAJ SI MISLI
Saj bi ti, samo ne vidim vprašanja..
Dol z vso komunistično zalego, ki nam vsak dan sporoči novo laž, če jih pa dobimo na laži, pa pravijo, da je šlo za napako.
DOVOLJ NAM JE TEGA!
ZAHTEVAMO PREDČASNE VOLITVE!

















