LJ
Weather
20° | 13°

 

SDS: Ziherlovo gledanje je paranoično in obsedeno

Na Ziherlovo pismo, v katerem je ta Pahorja pozval, naj Janši ne utira poti za ponoven prevzem oblasti, se je zdaj ostro odzvala še SDS.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Slavko Ziherl

Slavko Ziherl (Foto: J.D.)


V SDS so tako prepričani, da podpredsednik LDS Slavko Ziherl na vodjo opozicije Janeza Janšo gleda "že prav paranoično in obsedeno". "Imate ga za grožnjo svobodi, proti kateri se poskušate boriti s totalitarnimi sredstvi, z izključevanjem, javnim zasmehovanjem ter stalnim vzbujanjem strahu pred njim," so zapisali. Ziherl tako ocenjuje "predsednika vlade države, ki je predsedovala Evropski uniji, o katerem ostale evropske članice, ki so se združile na temelju svobode in enakopravnosti, še vedno gledajo z odobravanjem in priznanjem," so prepričani v stranki.

Na pismo se je odzval tudi predsednik Danilo Türk, ki je dejal, da ga pismo ni presenetilo, da pa zasluži razmislek in nekaj razprave.

Tako se tudi sprašujejo, ali je v zmoti vsa Evropa, in ali Ziherl podcenjuje "množico državljanov te države, ki o vodji opozicije mislijo drugače kot vi in jih imate za nerazgledane, slepe, zavedene". Spominjajo tudi, da je prav Janša pred štirimi leti pričel prakso posvetovanja z opozicijo, medtem ko je LDS zavrnila sodelovanje v Partnerstvu za razvoj. Kot opozarjajo, je osnovna funkcija opozicije nadzor nad delom večine, pri čemer "lahko kritizira in opozarja na nepravilnosti, lahko pa prevzame konstruktivno vlogo in pomaga pri iskanju boljših rešitev".

Zlasti pri pomembnejših vprašanjih in v resnih časih lahko tako tudi med vlado in opozicijo obstaja politična pogodba, kjer pa je prav tako potrebno prevzeti odgovornost za svoje odločitve. "V kolikor torej Ziherl meni, da sodelovanje med vlado in opozicijo ni potrebno, naj to predlaga v svoji stranki, ki se naj odloči za nadaljnje korake in jih javno predstavi."

"Če povzamemo vaša večkrat izražena stališča o parlamentu, ki bi moral biti samostojen, ne podrejen vladi, o poslancih, ki lahko glasujejo po svoji vesti (tudi to je liberalna vrednota), prihajate sami s seboj v kontradikcijo," Ziherlovo pisanje še ocenjujejo v SDS.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 80
tenstan-krumpir 15.02.2009 23:37:23
na koncu pa je dejansko res to, kar je Janša povedal: Zmagali so z lažjo in prevaro in tako bodo tudi končali..
tenstan-krumpir 15.02.2009 23:36:39
Janšo se skoz neki otožuje, Depala vas, orožje, patria......pa nič ni nikol dokazano, vse umetno nardijo, sam zato, da ga blatjo, capini ....kje so seaj ti primeri, se sploh raziskujejo, ne duha ne sluha ha
tenstan-krumpir 15.02.2009 23:34:57
Raj naj tale psihiater opravlja svoje delo, ker je preveč zmašanih politikov vladi, s svojim delom v vladni stranki pa je sam postal pacient, ozdravi pa ga lahko samo...njegov umik iz politike, Ziherl odstopi, capin iz politike
Buena Vita 13.02.2009 14:17:23
hja
tolažba
šmrcam za miljoni,ki sta jih Janša in Bajuk pogonila..kako prav nam bi sedaj prišli..
Buena Vita 13.02.2009 13:13:55
ŠPICELJ
SI BIL NA ČIGAVEM POGREBU,KO TAKO ŠMRCAŠ
Buena Vita 13.02.2009 13:12:41
RADO

STA PAČ DVA DOHTARJA KI IMATA DIPLOME V SEKRET OBEŠENE IN SANJATA KAKO SE BOSTA POVZPELA NA OLIMP-GORO BOGOV
SE ŽE VIDITA V OBLEKAG ZEVSA IN NJEGOVEGA SINA ARESA
kosir_maks 13.02.2009 12:15:30
Odgovornost za spremembe !!!! je bil slogan

narod je želel spremembe ...... no pa jih ima ,, spremembe v denarnici, spremebe na borzi dela, itd
 
spicparklc 13.02.2009 12:14:34
Tonček Balonček
13.02.2009, 11:35
1

Hvala Tonči...sem že mislu da mi kej manka.
4everbalkan 13.02.2009 12:04:46
Spicelj se strinjam...o Janši samo toliko, da si se vrnil.Povišam na 20 Euro.
Več komentarjev