Nekdanji svetovalec predsedstva Študentske organizacije Univerze (ŠOU) v Ljubljani Željko Milovanovič je potrdil, da so ga policisti res zaslišali v zvezi z domnevnim podkupovanjem študentskih svetnikov na sredini skupščini Študentske organizacije Slovenije (ŠOS), z namenom, da bi glasovali proti spremembam študentske ustave.
V sporočilu za javnost je pojasnil, da se je odločil za popolno sodelovanje s kriminalisti, ker je menil, da nima ničesar skrivati. Samih podrobnosti zaradi poteka preiskave še ne more razkrivati, je pa dejal, da mu je v tem trenutku žal le to, da se je naivno in mogoče v afektu spustil v igro, ki jo "vodijo nekateri politični akterji znotraj študentskega organiziranja (tudi vrhovi nekaterih organizacij kot tudi ŠOS), vse z namenom popolne destabilizacije in ohromitve ŠOU v Ljubljani".
Da je tudi sam del političnega obračunavanja kot zdaj že bivši aktivni član ŠOU v Ljubljani, ga ne preseneča, saj je bil eden tistih, ki so vedno glasneje kritizirali početje predsedstva ŠOS. Gre za kopico napak, povezanih z elektronizacijo sistema študentske prehrane, saj bi po njemu dostopnih podatkih morali sodelovanje s podjetjem Margento zaradi kršitev pogodbe že zdavnaj prekiniti.
Štromajer še na čelu ŠOU v Ljubljani
Študentska ustava je sicer poskrbela, da je razkol med organizacijo ljubljanskih študentov in Študentsko organizacijo Slovenije še večji. Na pobudo predsednika ŠOU v Ljubljani Jerneja Štromajerja so se znotraj ljubljanske organizacije danes začeli pogovori o oblikovanju vlade študentske enotnosti.
"Tri študentske skupine so v študentskem parlamentu – Neodvisna študentska mreža, Samostojna akademska skupina in Ne, resno?!,“ je za 24ur.com razložila predstavnica ŠOU LJ Zala Praprotnik in te študentske skupine se dogovarjajo, kako si bodo razdelile ministrske resorje. Po novem tako ne bo pozicije in opozicije, pač pa bo šlo za skupno vodstvo treh skupin. Štromajer je napovedal, da bo, ko bo nova vlada študentske enotnosti oblikovana, ponudil svoj odstop. A dogovori še vedno trajajo, tako da še ostaja pri statusu quo, prav tako pa še ni znano, kdo bi lahko Štromajerja nasledil.
Temeljna naloga te nove vlade bi bila preprečitev škode, ki jo povzroča sprejetje študentske ustave – sprejetje ustave je sicer po mnenju ŠOU v Ljubljani nelegalno. Spremembe ustave sicer predvidevajo po navedbah ŠOS boljši nadzor nad porabo denarja, strožje sankcije za kršitve in zmanjšanje denarja ljubljanski organizaciji. In ker spremembe študentske ustave nižajo sredstva ŠOU v Ljubljani za 13,6 odstotka, to dejansko pomeni, da ljubljanska organizacija na koncu ostane brez tretjine prihodkov.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.