Svetnike najbolj moti, da je zavetišče postavljeno na črno. "Če zakoni veljajo za vse občane, morajo veljati tudi v tem primeru," je prepričan borovniški svetnik Alojz Močnik. "Motijo nas hrup, smrad, neurejen odvoz odpadkov, motnje prometa in ostalo," še dodaja Močnik. Čeprav je Močivnikova s postopkom za ureditev dokumentacije pričela že leta 1995, so jo kmalu ustavile birokratske ovire.
Stanje v zavetišču je sicer zahvaljujoč pomoči ljudi in društev za zaščito živali vsako leto boljše, a po mnenju veterinarske inšpekcije kljub temu ne dovolj dobro. Po odločbi inšpektorjev morajo biti vsi psi do 15. januarja cepljeni proti steklini, do konca aprila pa mora Močivnikova tudi oddati vse pse razen petih, ki jih po zakonu lahko obdrži. Kar pa je praktično nemogoče, saj je psov v zavetišču sedaj več kot stopetdeset, ljudje nenehno prinašajo nove živali, vsako cepljenje pa stane šest tisoč tolarjev.
Inšpekcijske službe bi morale v nasprotnem primeru po zakonu pse premestiti v drugo zavetišče, ki pa ga v ljubljanski občini še vedno ni. Pred nekaj leti je inšpekcija okoli 50 psov zato kar postrelila. "Kako lahko država, ki je namenjena v Evropsko unijo in ki želi biti humana, odloči, da naj se usmrti 150 psov," se sprašuje Milena Močivnik.
Kako bodo ravnale veterinarske službe ni znal odgovoriti niti direktor veterinarske uprave Zoran Kovač. Kot je povedal za 24 ur, so vsako leto izdali negativno odločbo, vendar jim javno mnenje, ki je na strani Milene Močivnik, preprečuje, da bi korektno opravljali svoje delo.