LJ
Weather
21° | 12°

 

Odvetniška zbornica zavrgla prijavo zoper Čeferina

Tožilec odvetniške zbornice je zavrnil prijavo protikorupcijske komisije zoper odvetniško pisarno Čeferin. Komisija je odvetniško pisarno prijavila, ker naj bi zastopala Dimičevo in komisijo.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Aleksander Čeferin

Aleksander Čeferin iz odvetniške pisarne Čeferin (Foto: POP TV)

Odvetniška družba Čeferin po oceni disciplinskega tožilca odvetniške zbornice z zastopanjem Dimičeve ni kršila poklicne etike. Predsednik komisije Goran Klemenčič je odvetniški družbi očital hujšo kršitev dolžnosti pri opravljanju poklica. Družba je namreč v začetku novembra prevzela zastopanje Dimičeve v postopku pred komisijo in ustavnim sodiščem, čeprav je bila takrat še vedno v zaupnem razmerju s protikorupcijsko komisijo, saj jo je zastopala v nekaj postopkih.

V Odvetniški družbi Čeferin so očitke o kršitvi poklicne etike označili za neutemeljene, saj komisije trenutno ne zastopajo v nobenem sodnem ali drugem postopku niti ji pravno ne svetujejo. Prejšnje in tudi morebitno zdajšnje zastopanje komisije pa po njihovem mnenju v nobenem primeru ne predstavlja ovire za prevzem zastopanja stranke pred komisijo.

Disciplinski tožilec je po pisanju Dela poudaril, da bi tovrstno kršitev lahko očitali odvetniku, ki bi v isti stvari zastopal nasprotno stranko oz. bi zastopal stranko, ki je v sporu z njegovo, tudi če gre za drugo zadevo.

Dimičeva ni prišla pred protikorupcijsko komisijo - 3

Rok Praprotnik in Goran Klemenčič (Foto: Aljoša Kravanja)

V sklepu je zapisal, da se strinja s stališčem odvetnika Petra Čeferina, namreč da komisije ni mogoče imeti za nasprotno stranko osebe, ki je v postopku pred komisijo vabljena na zaslišanje. Če bi komisija kot samostojni in neodvisni državni organ osebe, ki jih vabi na zaslišanja, imela za nasprotne stranke, bi se celo lahko utemeljeno postavljalo vprašanje njene nevtralne in objektivne vloge pri preiskovanju sumov korupcije (zaradi istega vzroka ni gotovo, da sta sodišče ali na primer preiskovalni sodnik nasprotna stranka osumljenca). Prav tako ni mogoče reči, da so tisti, ki jih komisija preiskuje, z njo v sporu.

Predstavnica za odnose z javnostmi protikorupcijske komisije Barbara Fürst je za časnik pojasnila, da prekrškovni postopek, ki ga je komisija začela proti nekdanji vodji kabineta predsednika vlade, še poteka. "Ker je komisija v povezavi s postopkom glede nekdanje vodje kabineta predsednika vlade svoj nadzor razširila tudi na druga področja, kjer postopki obravnave še vedno potekajo, v tej zadevi komisija za zdaj še ni sprejela končne odločitve," izjavo Fürstove navaja Delo.

Peter Čeferin je sicer zaradi odtekanja informacij iz protikorupcijske komisije v začetku decembra napovedal vložitev kazenske ovadbe zoper neznanega storilca iz komisije.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 48
 
prašek
Koliko jaz te ceremonije razumem, mora tožilec biti bolj pameten in prebrisan, če hoče koga v zapor spraviti? Potem se pri nas še dolgo ne bo lopovov zapiralo. Ali sem pa spet mimo vseko?
Tule je pa Klemenčič malo "v temo brcnil" !
Čeferin in npr. Senica , sta odlična odvetnika, le-ti pa poznajo vse luknje v zakonu !
In prav je, da te luknje tudi izkoristijo, saj branijo stranke !
Bravo Čeferin !!
 
v filmu Thank You for Smoking, vpraša učiteljica malčka, kak poklic ima njegov očka...pa ta mali odgovori...he's a liar...pa ga učiteljica začudeno pogleda, pa reče...no, he's not a liar, he's a lawyer lol
 
admin, zakaj brišeš moj post, v katerem je samo resnica in nič drugega. Pritožil se bom na US Slovenije in na Strasboursko sodišče za človekove pravice.
 
Odvetnik, ki sem mu plačal 275.000.-SIT za vložitev 2 tožb,
je denar pobasal v svojo malho, tožbi pa seveda ni posredoval sodišču. Venomer je nakladal, da se pač več let čaka,da prideš na vrsto. Malo manj kot 3 mesece pred absolutnim zastaralnim rokom sem poslal pritožbo na odvetniško zbornico. Niso mi dali odovora do datuma zastaralnega roka. Dobil sem nonšalantni odgovor, da je
primer zastaral. Namenoma so čakali datum, ko proti odvetniku ne morem vložiti več tožbe. To ni odvetniška zbornica ampak mafijska zbornica.
 
Enega lepega dne se bojo jame zopet začele polnit.....
armand_hammer 30.12.2010 15:33:39
čeferin je rušilec pravne države...odrešitelj tajkunov
 
Take kot so Čeferin ,Jankovič,Dimičeva,Zidar.in ostala mafija...bi treba po hitrem postopku....vse pride ob pravem času...verjemte...še mal pa jih niti policija več ne bo mogla zaščitit...še marsikaj bi napisal ,pa brišete.
 
ne vem ali je kdo drugače pričakoval saj je odvetniška pisarna Čeferin država v državi.
pa lepe praznike.
 
Odvetniške zbornice Slovenije...

kje je pa sociopat franček mesarček ? ?Odvetniške zbornice Slovenije...

kje je pa sociopat franček mesarček ? ?
Več komentarjev