"Spoštovani gospod predsednik, sporočam Ti, da sem se z današnjim dnem odločila odstopiti s položaja vodje Tvojega kabineta," je svojo odstopno izjavo, namenjeno premierju Borutu Pahorju, začela Simona Dimic. Ta je v zadnjih dneh pozornost v javnosti zbujala zaradi številnih nejasnosti glede poteka obnove njene hiše. A Dimičeva poudarja, da svojega odstopa ni podala, ker bi se počutila krivo. Pravi, da ji neskončen obseg potrebe po zanikanju obtožb ali pojasnjevanju ne omogoča več tako intenzivnega in osredotočenega dela, kot ga potrebuje v času, ko Pahor vodi toliko sprememb na toliko področjih.
Dimičeva še piše, da je stvar kljub želji, da bi pojasnila javnosti vse, kar jo zanima, za njeno družino in starše dobila razsežnosti, ki so jih osebno zelo prizadele. "Tega nisem sposobna in ne morem prenesti. Jih preveč spoštujem," je zapisala.
Kot je znano, je Pahor dejal, da je Dimičevi povedal, da mora odgovarjati na vprašanja novinarjev, kolikor ji možnosti dopuščajo. "A treba je razumeti, da ima tudi ona svoje delo in da se nekatera vprašanja ponavljajo," je povedal.
Vendar je Dimičeva priznala, da pritiska ne ona ne ljudje, ki jih ima rada, ne morejo več zdržati. Pravi, da ne gre več za to, kaj je res in kaj ne. "Vem, da si mi rekel, naj se borim za svoj prav, če nisem storila nič narobe. Nisem, toda ne morem več," je Dimičeva sporočila Pahorju.
Predsednika vlade je ''nepričakovan'' odstop Dimičeve presenetil, a ga je sprejel z razumevanjem. ''Moja sodelavka je bila 12 let. Trudili se bomo, da bo delo v Kabinetu predsednika vlade do imenovanja novega vodje KPV potekalo nemoteno," je zapisal.
Številne nejasnosti se kar vrstijo
Kot je znano, se številne nejasnosti v primeru Dimičeve in njene hiše kar vrstijo. Zmedo med drugim povzroča tudi odločba o spremembi gradbenega dovoljenja za hišo v Murglah, ki jo ima Dimičeva skupaj s svojim partnerjem Romanom Horvatom. Po poročanju 24UR ZVEČER odločba namreč vsebuje vrsto nedoslednosti.
Odločba je bila izdana 13. maja 2009. Vlogo za gradbeno dovoljenje pa sta Dimičeva in njen partner podala 10. junija 2009. Torej je bila odločba izdana, še preden je par sploh oddal vlogo zanjo. Tako navaja dokument ljubljanske upravne enote. V njem je zapisano tudi, da so odločbo izdali po vpogledu v zemljiško knjigo. A kot datum vpogleda v zemljiško knjigo je naveden 13. julij 2009, kar kaže, da so uradniki vpogledali v zemljiško knjigo šele po izdaji odločbe.
Ljubljanski upravni enoti smo zastavili vprašanje, kako je to mogoče, a odgovorov nismo prejeli.
V oddaji SVET na Kanalu A pa so prejeli račun enega izmed izvajalcev, ki je sodeloval pri obnovi hiše Simone Dimic. Račun je izstavljen na Vegrad, in sicer za stanovanjsko hišo Murgle. Datum računa sovpada z obnovo hiše, in sicer gre za 20. oktober 2009. Na računu, katerega vrednost je 1.673 evrov, je tudi opis opravljenih del.
Sicer pa zgodba Simone Dimic stoji na majavih temeljih tudi zaradi pridobljenega kredita, ki je po mnenju finančnikov izredno ugoden. Pri NLB je namreč dobila 350 tisoč evrov kredita na 30 let in osnovno plačo 2200 evrov neto. Kolegi iz oddaje 24UR so na petih bankah skušali dobiti enak kredit, kot ga je dobila Dimičeva, a pri tem niso bili uspešni. Več o sanjskem kreditu Simone Dimic ...
KOMENTARJI (1061)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.