Neustrezen beton bodo zamenjali na svoje stroške
Izvajalci so na avtocestnem odseku Vrhnika–Logatec položili neustrezen beton, zato ga že odstranjujejo in ga bodo na svoje stroške zamenjali z ustreznim, pojasnjujejo na Darsu. Zaradi del že več dni ob konicah nastajajo zastoji.
Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.
Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Video
(Foto: Damjan Žibert)
Dars je pretekli teden sporočil, da bo zaradi obnovitvenih del predvidoma do konca meseca na avtocesti Ljubljana–Koper, v smeri Kopra zaprt izvoz Logatec. Na odseku Vrhnika–Logatec naj bi na skoraj štirikilometrskem pasu počasnega dela vozišča zamenjali dotrajani beton. Za izvajalca del so izbrali podjetje SCT in pogodbena partnerja Primorje ter CP Ljubljana. Danes pa nas je bralec obvestil, da so na omenjenem odseku beton že položili, čez nekaj dni pa ga začeli odstranjevati.
Zadevo smo preverili na Družbi za avtoceste (Dars), kjer so nam odgovorili, da je bil položeni beton neustrezen. To so ugotovili med kontrolo kakovosti izvedenih del. Zato so od izvajalcev zahtevali, da beton na svoje stroške odstranijo in ga zamenjajo z ustreznim, ki je bil potrjen tudi v tehnološkem elaboratu, pojasnjujejo v odgovoru. Pogodbena vrednost del sicer znaša 5,5 milijona evrov. Vsa dela mora izvajalec v skladu s pogodbo opraviti v pogodbenem roku, to pa je 69 dni od začetka dela. Ta rok se sicer izteče konec oktobra.
Zaradi del nastajajo zastoji
Na omejneni avtocesti v smeri proti Kopru na izvozih Brezovica in Vrhnika iz smeri Ljubljane ter pred zaporo med Vrhniko in Logatcem nastajajo zastoji. Do teh prihaja vsak delovni dan ob prometnih konicah, torej, ko se ljudje peljejo na in z dela.
če u trgovini čakaš na blagajni ti tud noben ne vrne keša za sendvič :D
Ni čudno, da nekaterim ne zmanjka dela, ker vsako stvar naredijo 2X računajo pa tri kratno
to je samo farsa
itak pa:
kolko pokasirajo za druge večje odseke, je to kaplja v morju...
Zdaj nam pa naj še pošteno, na lastne stroške, vrnejo denar za vinjete v % kolikor smo prikrajšani uporabniki avtoceste!















