LJ
Weather
21° | 12°

 

Na voljo 116 stanovanj

Stanovanjski sklad RS je objavil razpis za prodajo 116 stanovanj. Vloge bo sklad prejemal do 17. januarja 2007.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Večino stanovanj, natančneje 62, jih stanovanjski sklad RS prodaja na Poljanskem nabrežju v Ljubljani, 48 v Cerkljah na Gorenjskem ter šest na Bregu pri Kranju. Vloge bo sklad prejemal od 3. do vključno 17. januarja 2007.

Stanovanjski blok

V Ljubljani je na voljo 62 novih stanovanj (Foto: POP TV)

Stanovanja na Poljanskem nabrežju v Ljubljani sklad prodaja po ceni 1400 evrov za kvadratni meter, v Cerkljah po 960 evrov za kvadratni meter, na Bregu pri Kranju pa po 950 evrov za kvadratni meter. Vse cene že vključujejo davek na dodano vrednost.

Razpis določa, da bodo zainteresirani kupci oz. družina, če kupec uveljavlja prednost (mlade) družine, lahko kupili le eno stanovanje, lahko pa v eni prijavi kandidirajo za nakup več stanovanj. Če kandidat uveljavlja prednost (mlade) družine ali mladega para lahko prijavo odda le eden od staršev oz. partnerjev.

Če bo za eno stanovanje zainteresiranih več kupcev, bo sklad izbral kupca iz višje prednostne kategorije. Razpis kot prednostne kategorije določa mlade družine, družine, ki niso mlade družine, a imajo vsaj enega otroka, gibalno ovirane osebe in ostale invalide, mlade pare in varčevalce nacionalne stanovanjske varčevalne sheme.

Kupci bodo lahko kupljeno stanovanje v obdobju petih let od dneva sklenitve prodajne pogodbe odtujili ali obremenili le na podlagi pisnega soglasja sklada, ki bo imel na kupljenem stanovanju v tem času predkupno pravico.

Stanovanja, ki jih sklad ne bo prodal v okviru izbora v navedenem razpisnem roku, bo od 8. marca 2007 po razpisnih pogojih prodajal vsem zainteresiranim kupcem do prodaje vseh stanovanj.

Obrazec za vlogo lahko zainteresirani kupci brezplačno dobijo na sedežu sklada v Ljubljani, dostopen pa je tudi spletnih straneh www.stanovanjskisklad-rs.si.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 2
tudi cigani imajo pravice kar pri miru jih pustite By Han8žak
 
123@123.com 16.12.2006 12:40:33
in spet bodo naši mali cigančki dobili največ stanovanj nakar 2 leti ne bodo plačevali in pol se bodo pač odselili, stanovanje pa bo v razsulu.
Več komentarjev