LJ
Weather
21° | 12°

 

Na Dursu so letos pohiteli

Večina davčnih zavezancev bo dohodninske odločbe dobila do 20. junija, 'problematični primeri' pa do srede julija.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Oddaja dohodnine

Večina davčnih zavezancev naj bi dohodninsko odločbo prejela še pred koncem junija. (Foto: Kanal A)

Generalni direktor Davčne uprave RS (Durs) Ivan Simič je napovedal, da bo večina davčnih zavezancev dohodninske odločbe prejela v prihodnjih dneh, najpozneje pa do 20. junija. Do takrat bi po Simičevih besedah lahko izdali od 700.000 do 800.000 odločb.

Ostalih 10 odstotkov oziroma okoli 100.000 odločb, ki jih je direktor Dursa označil kot zelo problematične primere, morajo na davčni upravi še obdelati. Davčnim zavezancem naj bi jih uspeli vrniti do sredine julija.

Simič se je pohvalil s hitrim vračilom dohodninskih odločb, ki je, kot je poudaril, prvo v zgodovini Dursa. "Običajno so se dohodninske napovedi vnašale po dva meseca, letos smo jih vnesli v 15 dneh. Dejstvo je, da Durs dela dobro, nihče ni šikaniran s strani davčnih inšpektorjev," je še dejal Simič.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 8
 
Tomi, to je pa tvoj problem in ne moj.
 
tomi.passion@gmail.com 30.05.2007 17:05:39
Vegos. Zanesljivo se strinjam s tabo, samo, da je tvoj dober kolega desničar.
 
Tomi, moj dober kolega, sicer zaprisežen desničar, ki hodi tudi v cerkev, se s tabo ne bi strinjal.
 
tomi.passion@gmail.com 30.05.2007 16:40:09
Vegos. Možno, a Virant je minister v Janševi vladi. Končno imamo vlado, ki dela za vse ljudi, razen za komuniste ne, kar je pravilno. Bravo vlada, bravo Simič.
 
djordjevic.dejan@triera.net 30.05.2007 15:27:51
S slovensko politiko bom zadovoljen, ko pozitivnih premikov in dobrih del ne bo potrebno več poudarjati in malikovati, temveč bodo postala del vsakdana.
 
Trensi, to ni toliko Janševo kot Virantovo delo. In Virant je edini sposobni minister v Janševi vladi, pa tudi v levičarskih garniturah je bil kar visoko. Ne sicer minister, ampak je bil zraven.
 
freelancer 30.05.2007 15:19:38
Trensi a vas janša plačuje za te komentarje??
 
trensi@email.si 30.05.2007 14:58:47
še eno vidno izboljšanje, odkar imamo pravo vlado...
Več komentarjev