LJ
Weather
-4° | -12°

 

Mokra in topla pomlad

Pomlad naj bi bila nekoliko bolj namočena, medtem ko temperaturnih odstopanj ne bo. Prazniki bodo sončni in topli, veselje in druženje pa zahteva tudi polna luna.

Izračuni večine vodilnih svetovnih meteoroloških centrov, ki se ukvarjajo s sezonskimi vremenskimi napovedmi, za april, maj in junij napovedujejo razmeroma dobro ujemanje temperatur in količine padavin s povprečjem zadnjih 25 let. Na severozahodu Evrope in v vzhodnem Sredozemlju bo nekoliko topleje, na jugozahodu celine in v južnem Sredozemlju pa bo manj dežja, medtem ko bo količina padavin v središču Evrope in na severu Balkana nekoliko višja od povprečja.

Čebela oprašuje cvet

Marca letos je bil temperatura za približno stopinjo višja od povprečja, namočenost pa primerljiva. (Foto: Reuters)

Razmere v Sloveniji predvidoma ne bodo bistveno odstopale od dolgoletnih povprečij, zaznati pa je rahlo povečano verjetnost za nekoliko bolj namočeno trimesečno obdobje od povprečja zadnjih 25 let, so zapisali na spletni strani Agencije za okolje. Opozarjajo še, da so sezonske vremenske napovedi v zmernih geografskih širinah še vedno dokaj nezanesljive. "Možna so tudi velika odstopanja od napovedanih vrednosti."

In kako kaže za praznike? Vsaj do nedelje bo sončno in toplo, v ponedeljek in torek čez dan bo nekaj več oblačnosti, popoldne pa bo možna tudi kakšna ploha ali nevihta. Vpliv vremena na splošno počutje in razpoloženje ljudi bo ugoden in ob sončnem vremenu spodbuden. Polna luna je v znamenju tehtnice, ki zahteva druženje in veselje. Prepustite se ji!

Več o vremenski napovedi ...

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 5
 
Čudovit spomladanski dan,tu navišini 800m nad morjem je kot v raju,upam,da bo trajal ta višinjski raj.
zupancicevajama@email.si 10.04.2009 08:28:55
Koncno smo imeli pravo zimo in upam, da bo tudi pomlad, ter poletje.
Po prehodu ciklona, ki bo v ponedeljek delno vplival tudi na vreme pri nas, se bo zračni tlak nad osrednjim Sredozemljem in osrednjo Evropo znova okrepil. Kot kaže, bi lahko že sredi prihodnjega tedna prišlo do presenečenja. Nad zahodnim Sredozemljem se bo namreč po današnjih izgledih poglobila altantska višinska dolina, ki se bo spustila do severnih afriških predelov. Hladnejši zrak bo izpodrival toplejšega afriškega proti osrednjemu in severnemu Sredozemlju. Zaradi tega se bo po dolgem času okrepil afriški anticiklon, ki bi lahko segel do naših krajev. V pritrdilnem primeru, kar bomo lahko potrdili v prihodnjih dneh, se nam od torka ali srede obeta večdnevno stanovitno obdobje s sončnim in za ta čas zelo toplim vremenom. Živosrebrni stolpec bi lahko marsikje po nižinah občutno presegel mejo 25 stopinj Celzija. Temperature bi poskočile za več stopinj Celzija nad dolgoletno povprečje.

vir:slomedia.it
sončno bo in toplo.....vsem skupaj vesele praznike in polno mizo dobrot.
 
senseisamo 10.04.2009 07:50:07
No tehnica sem pa jaz in sem čist naspidiran :)
Več komentarjev