Na napoved ministra za zdravje, da bo poostril nadzor nad tem, ali imajo zdravniki, ki so zaposleni v javnem zdravstvu, soglasje delodajalca za delo v zasebnem sektorju, se je odzval direktor ljubljanskega kliničnega centra. Simon Vrhunec pravi, da ne ve, kdo so zdravniki, ki delajo brez soglasja, in da v to nima vpogleda.
Kot je povedal, so letos izdali soglasje le enemu zaposlenemu, pa še ta ni zdravnik. So pa obvestili vse institucije, da zdravniki ne smejo delati, če nimajo soglasja delodajalca. Ali je zasebnik zaposlil zdravnika brez dovoljenja, lahko sicer preverja le delovni nadzor. Vrhunec je ob tem potrdil besede ministra Boruta Miklavčiča, ki pravi, da bo za tistega direktorja zavoda, ki se zakonodaje ne bo držal, predlagal razrešitev, h koncesionarjem pa poslal delovno inšpekcijo.
Vrhunec je še povedal, da so lani dobili od 200 do 300 vlog zaposlenih za delo pri zasebnikih. Vsem so ustregli, delo v kliničnem centru pa zaradi tega ni trpelo.
Miklavčič: Nadzirali bomo vse, ki zaposlujejo zdravnike, redno zaposlene v javnih zavodih!
Namige, ki so se pojavili v medijih, da namerava ministrstvo opraviti nadzor izrecno nad 40 zdravniki, ki delajo v Baričevičevem Medicinskem centru Barsos, minister za zdravje Borut Miklavčič zanika. Kot pravi, bodo morali direktorji vseh bolnišnic opraviti nadzor nad zdravniškim delom v drugih institucijah.
Miklavčič dodaja, da bodo delavci, zaposleni na primer v UKC Ljubljana, lahko delali pri Barsosu na tistem programu, za katerega ima ta koncesijo, vendar le, če bodo imeli za to soglasje delodajalca. "Mi bomo Barsos, bolnišnico Trbovlje, bolnišnico Izola in vsakega delodajalca, ki zaposluje zdravnike, redno zaposlene v javnih zavodih, nadzirali," je pojasnil Miklavčič.
KOMENTARJI (37)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.