FOTO: Kristjani obhajajo binkošti
Ljubljana, 11.05.2008, 22:54 | STA / N.M.
Kristjani obhajajo binkoštni praznik, s katerim verniki zaključujejo velikonočni čas.
Video
Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.
Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Iz 24UR: Binkoštni prazniki
Binkoštni praznik je povezan z binkoštnim čudežem, ko se je zbranim Jezusovim učencem razodel Sveti Duh. (Foto: POP TV)
Z binkoštnim praznikom se za kristjane zaključuje velikonočni čas. Binkošti v krščanskih cerkvah praznujejo 50 dni po veliki noči, na ta dan pa se verniki spominjajo prihoda Svetega Duha in ustanovitve Cerkve. Po binkoštih se nadaljuje liturgični čas med letom, ki traja do začetka adventnega časa.
Praznik binkošti je povezan z binkoštnim čudežem. Po pisanju Apostolskih del se je zbranim Jezusovim učencem v viharju in ognju razodel Sveti Duh. Začeli so govoriti v različnih jezikih, tako da jih je vsak tujec razumel v svojem jeziku.
Slovenski škofje bodo danes darovali slovesne svete maše, med katerimi bodo birmancem podelili zakrament sv. birme, so sporočili iz tiskovnega urada Slovenske škofovske konference.
Evangeličani bodo binkoštni praznik, kot so povedali v škofovskem uradu evangeličanske cerkve, obhajali v evangeličanskih cerkvenih občinah. Pravoslavna cerkev pa bo binkošti obhajala 15. junija, 50 dni za pravoslavno veliko nočjo, je povedal paroh Srbske pravoslavne cerkvene občine v Ljubljani Peran Bošković.
Pošlji komentar
Zadnji komentarji
-
maxtor612.05.2008, 13:25
Sam ne razumem pa kako da še ni krepalo krščanstvo, k je stokrat bolj retardirano in nehumano kot ostali trije totalitaristični sistemi.
-
maxtor612.05.2008, 13:25
Sam ne razumem pa kako da še ni krepalo krščanstvo, k je stokrat bolj retardirano in nehumano kot ostali trije totalitaristični sistemi.
-
maxtor612.05.2008, 13:24
Ja itak komunizem fašizem in nacizem so mrtvi !!!
-
Ranunculus12.05.2008, 08:50
rosenbauer
Če se je Cerkev posodobila in priznala, da Zemlja ni ploščata in da čarovnic ni treba zažigat, ker to niso, daj še komunizmu časa kakih tisoč let. Toliko, kolikor je Cerkev potrebovala, da je nehala zganjati poboje. -
rosenbauer12.05.2008, 07:33
komunizem je že pretekla neumnost tak da je že čas da se vi tardeči umaknete iz modernega sveta......
-
titovka11.05.2008, 20:47
res je...ful dobra fotka!!!!!
-
veckasno11.05.2008, 18:46
Cerkev je ZLO.
-
titovka11.05.2008, 14:48
mi rdeči pa bomo praznovali 25 maja!!!!!
-
Tonček Balonček11.05.2008, 13:04
Očitno gre za govorjenje gluhemu, kar velja praktično za vse medije v Sloveniji! Skrani čas je, da postane verouk obvezen tudi na Oddelku za novinarstvo FDV, sloh če je na POP TV kdo od šišočih končal to fakulteto, pa za takega je itak prepozno. Ta praznik je premakljiv, odvisno od polne lune, tudi pri tistih, ki so na datum, so razlike! Nekateri kristjani majo pač drugačen koledar, zakaj je tako, sem že večkrat opozarjal, pa ne pomaga nič, novinarji še vedno pisunijo o praznovanju vseh kristjanov!!!
-
ziveti11.05.2008, 10:38
Jaka muda od labuda!

















