Joras vztraja pri stavki
Ljubljana, 01.05.2008, 22:10 | D.Š./N.D.
Joško Joras še vedno odklanja hrano. Zavod 25. junij je medtem EU pozval, naj Hrvaško pravočasno opozori o nesprejemljivosti njenih dejanj.
Video
Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.
Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj
Iz SVETA: Podpora Jošku Jorasu
Več video
Joško Joras že drugi dan gladovno stavka. Danes so ga Slovenci, ki so prečkali mejni prehod v Sečovljah, iz avtomobilov bodrili in vzpodbujali. Jorasa je obiskal tudi nek domoljub, ki ga je prosil za avtogram, domačini pa so Jorasu za kratkočasje pripeljali kolo.
Pravočasno opozorilo Hrvaški
Zavod 25. junij je danes poslal pravnomočni sklep piranskega sodišča o odstranitvi nezakonito postavljenih cestnih ovir predsedniku evropskega parlamenta, predsedniku evropske komisije, komisarju pristojnemu za širitev in trenutno predsedujočemu evropski komisiji.
(Foto: Damjan Žibert)
"Vsebino pravnomočnega sklepa piranskega sodišča o odstranitvi nezakonito postavljenih cestnih ovir na levem bregu Dragonje so prejeli Hans-Gert Pöttering, predsednik evropskega parlamenta, José Manuel Barroso, predsednik evropske komisije, Olli Rehn, komisar za širitev in premier Janez Janša“, je poudaril predsednik zavoda Marjan Podobnik.
V spremnem dopisu je Zavod 25. junij pozval nosilce najvišjih funkcij Evropske unije, naj resno obravnavajo dejstvo, da je "Hrvaška kot kandidatka za članstvo v EU z enotami uniformirane in specialne policije preprečila izvršitev pravnomočnega sklepa enega od sodišč v eni od članic EU na ozemlju članice EU, ki ga je pred tem okupirala." .
Najvišje predstavnike EU so tudi opozorili, da brez umika Hrvaške z okupiranega ozemlja in morja "ta država ne bo mogla vstopiti v EU in jih pozvali, naj pravočasno opozorijo Hrvaško o nesprejemljivosti njenega početja", so še zapisali.
Sklepa niso poslali tujim medijem, saj so se odločili, da se najprej obrnejo na glavne evropske ustanove. Podobnik je dodal, da podpirajo vstop Hrvaške v EU, vendar bo morala tudi ta država upoštevati načela pravne države. V nasprotnem primeru se bodo zavzeli za referendum, na katerem bi odločali o vstopu Hrvaške v EU.
Pošlji komentar
Povezani članki
Glasuj
4.5
Zadnji komentarji
-
pirs_fish05.05.2008, 23:58
slovenci bomo zmagali!
-
nemejugat02.05.2008, 23:56
.....MASSA86....
....kot prvo tu je slovenski forum pa ne bodi tako len in piši Slovensko.
...kot drugo ne vem kje si hodil v šolo in kaj so te učili, toda zgodovine očitno ne poznaš -
massa8602.05.2008, 21:43
krissko,mi smo imuni na antisrpski virus ki napada tebe in večino Slovencev !!
Veš da mi imamo pravo cepivo za vas.Nič se bati,bomo vas popolnoma
ozdravili.
-
massa8602.05.2008, 21:41
KRISS a Rijeka te boli lačneg in požrešneg kmeta ,zakaj se vi niste dokopali teg blaga.
Slovensko kmečko prokletstvo !! Za denar bi lastno matero nategnuli kad gre za interes ,obraza nimate in ga nikoli niste imeli !!!
-
massa8602.05.2008, 21:39
Evo zgoraj je v bistvu bit vseh težav s lačnimi kmeti in njihovo filozofijo.
Velikosrpski koncept u bistvu !!
lagali bomo koletivno kot en da je to bilo naše prej.Nima veze kaj nikoli
nismo bili država !!
Nihče vam ni ukral ampak bi se lačni kmet nažderal z tujeg korita ker je kmet kronično lačen !!Slovenski kmet nikoli ne more biti sit ker so mu oči lačne !!
-
prosper02.05.2008, 21:16
kriss714, a zakaj si se odrekel pravične meje na rabu?
-
pajtlerblanka02.05.2008, 20:34
KRISS714
DEJ,DEJ POVEJ JIM JIH KAJ
ŠKODA DA SEM MORALA DELAT-PRAZNIKI TERJAJO SVOJE, IN OTROKOM JE TREBA POMAGAT
SEDAJ PA MI REVMA TRGA ROKE-PRSTE,PA KRIŽ ME DAJE
DEJ DEJ NO DEJMO VSI TEM DUDLČKOM,PRESVETLIT GLAVE -
kriss71402.05.2008, 20:07
Massa, idiot, slovensko hrvaška meja je pri Reki.
-
Replica02.05.2008, 18:59
AJMO PRVO BORCI v vrsto se postavte, da jih kdo dvakrat ne dobi..heheh
-
Donnie Brasco02.05.2008, 18:38
Janša je pokazal kaj je mislil pokazati, da ni nič pokazal.
Uhhhh kak bo pušo kito na volitvah...
Jelinčič sprefukaj izdajalce!















