Bralec nas je obvestil, da je včeraj v Mercatorju kupil izdelek iz njihove linije, a z njim nikakor ni mogel biti zadovoljen, saj ga je v vrečki izdelka čakalo neprijetno presenečenje. V sadnem musliju je namreč opazil pajčevino.
Ko je izdelek vrnil v trgovino, mu je prodajalka dejala, naj si izbere enak izdelek. Pri izbiranju je opazil, da so drugi tovrstni izdelki v vrečki imeli še več pajčevine. Ko je v roke vzel že tretjo vrečko muslija, je opazil črva, ki se je zalepil na steno prozorne vrečke. "Črv se ni gibal in menim, da je bil mrtev, ker se je izcedila tekočina okrog črva in tako povzročila, da se je črv zlepil z embalažo,“ je dodal.
Najbolj pa ga je presenetilo to, da je v četrti vrečki izdelka opazil živega črva. Poslovodkinja je naročila eni od trgovk, naj s polic nemudoma pospravi vse izdelke tega tipa.
Iz Mercatorja so za 24ur.com dejali, da razumejo, da so ti izdelki neprijetni na pogled in je jasno, da kupec ne more biti zadovoljen. Izdelek se potem zavrže in tudi oni ne želijo takih stvari prodajati. Vendar opozarjajo, da so jeseni take spremembe pri izdelkih, ki vsebujejo kemično manj obdelano sadje, lahko pogostejše, zato so vsem svojim enotam tudi naročili, naj bodo še bolj pozorni pri pregledu podobnih izdelkov, ki vsebujejo suho sadje.
Dodali so, da izdelki z manjšimi organoleptičnimi spremembami (na primer črvički) za zdravje niso škodljivi, kupci pa naj izdelek, pri katerem opazijo kakršne koli spremembe, enostavno vrnejo v prodajalno.
Obstaja visoka stopnja kontrole
Bralec je dejal, da proti omenjenemu trgovcu nima nič, vendar ga moti, da si z lokalno blagovno znamko "ne moremo zagotoviti kakovosti“. "To meče slabo luč na vse lokalne izdelke velikih trgovinskih znamk, a sem največ primerov slišal ravno v zvezi z Mercatorjem.“
Pri Mercatorju poudarjajo, da velja evropski sistem obveščanja, kako je treba ravnati v takih primerih, kdaj in kako se umakne ali odpokliče izdelek iz prodaje. Pravijo, da je ves postopek zelo profesionalen, strog, po vseh predpisih, ki se jih absolutno in vedno držijo. "Če imamo najmanjši sum, da bi lahko bilo z izdelkom kar koli narobe, kakršna koli sprememba, tudi napake na embalaži, ga čim prej umaknemo iz prodaje. Imamo zelo visoko zavest,“ pravijo v Mercatorju. Dodajajo, da nekateri pravijo, da mora biti nekaj narobe, če vedno opažajo take izdelke. "Resnica je ravno obratna. To kaže na zelo visok nivo kontrole, tako interne kot kontrole vseh inšpekcijskih služb,“ so dejali in dodali, da zelo hitro najdejo vse izdelke, s katerimi bi bilo kar koli narobe. "Ta sistem zelo dobro deluje v dobro potrošnikov,“ so zaključili.
Ko so izvedeli za omenjen primer, so takoj začeli pregledovati reprezentativni vzorec izdelka v drugih trgovinah, da bi ugotovili, ali gre za posamičen primer ali je pojav bolj razširjen. Glede na ugotovitve bodo nato ustrezno ukrepali.
O dogodku je kupec obvestil tudi Tržni inšpektorat RS, ki je zadevo predal Zdravstvenemu inšpektoratu RS, ta pa primer zdaj proučuje.
Mercator umaknil čokoladne žitarice
Mercator je sicer danes objavil odpoklic živila, a ne gre za isti izdelek. Javnost so obvestili, da je bila v manjši količini lešnikov, ki jih vsebuje izdelek Embi Hrustljavi müsli s čokolado, najdena vsebnost aflatoksinov. Določene serije izdelka so tako umaknili iz prometa. Dodali so, da zaužitje omenjenega živila predstavlja manjšo nevarnost za zdravje, saj se škodljivi učinki aflatoksinov pojavljajo šele pri dolgotrajnem uživanju večjih količin.
KOMENTARJI (73)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.