LJ
Weather
20° | 13°

 

'Če bi vedel za slamnata podjetja, prodaje Mercatorja ne bi dopustil'

Boško Šrot ni edini tajkun, vsem pa bodo krediti, ko se bo prah polegel, reprogramirani, pravi Janša. Podprl je zahtevo komisije za nadzor proračuna, ki od Banke Slovenije zahteva podatke o vseh kreditih.

Janša

Predsednik SDS Janez Janša je povedal, da tajkuni ponovno odpirajo šampanjce. Po njegovem mnenju bodo čez nekaj mesecev znova reprogramirali posojila Merkurju, Pivovarni Laški in Istrabenzu. Ko se bo "ta prah polegel", bodo po Janševih besedah ostala naslednja dejstva: krediti bodo reprogramirani, izgledalo bo, kot da je celotno politično polje pokrito z različnimi stališči koalicijskih strank, predsednik uprave NLB Draško Veselinovič pa si bo našel drugo službo ali pa bo mogoče celo kandidiral za isto mesto.

Janša se je vprašal, kaj je z drugimi "takjunskimi krediti", npr. za DZS, Terme Čatež, Dnevnik in druga podjetja, "ki se zdaj ne omenjajo". Ta podjetja so po Janševih navedbah prišla do kreditov oz. deležev, v času, ko je imel v LDS glavno besedo sedanji predsednik Zaresa Gregor Golobič. Ob tem je dodal, da ga veseli, ker je komisija za proračun sprejela sklep, s katerim od vlade zahteva, naj od bank v državni lasti in Banke Slovenije (BS) pridobi celotno bilanco kreditov. "Kdo jih je najemal, kdaj so bili odobravani in reprogramirani," je dodal. Potem ko bodo "številke na mizi, bo možno bolj javno ugotoviti, kakšna je izpostavljenost slovenskih bank", je poudaril Janša in dodal, da se boji, da je večja, kot pravijo bankirji.

Gregor Golobič

(Foto: Dare Čekeliš)

Kot je še povedal Janša, če bi vedel za slamnati podjetji Boška Šrota in Igorja Bavčarja, prodaje Mercatorja ne bi dopustil. Pri tem je dodal, da to ne pomeni, da je delež prodal on. Kot je povedal, je do zamenjav v Agenciji za trg vrednostnih papirjev in Uradu za varstvo konkurence menil, da imata Šrot in Bavčar manj kot eno odstoten delež v Pivovarni Laško in Istrabenzu.

Za razliko od Golobiča so zanj sporni vsi krediti in nagrade, je dejal Janša. "Za Zares je očitno sporen le del zgodbe, kjer očitno niso bili zraven."

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 62
 
Janes Jansa bo sel v zgodovino kot najbolj korupni predsednik vlade.Preprecil je razvoj resnih projektov izdal in izigral desnico,pri njemu si dobil menegerski stolcek samo,ce si bil policist,oficir ali clan tajne sluzbe seveda v jugoslaviji.Za njega pomemben kriterij
 
ŠKODA JANŠA DA SI ŠELE ZDAJ UVIDEL KAJ SI ZAKUHAL .JA PREJ PA TI NISI PRODAJAL A NE,,,,,,
 
JansaTajkun 22.04.2009 23:45:23
Janša go home
kaj pa tvoji tajkuni? južna etc
a te si pa spustu
cakalnica3 22.04.2009 23:40:14
Vsak politik dela v kalnem. Morda pozna kdo koga, ki ne? A prepričan sem, da je g. Golobič pri tem mnogo bolj uspešen od JJ-ja. Ima že dolgo prakso. Lepo pa, da se bodo lotili vseh tajkunskih zgodb. BTC-ja pri katerem naj bi sodeloval tudi Lahkovnik, DZS s Golobičevim prijateljem Petanom, Janševega Mercatorja ... Hudo pa je, če delajo slabo le naši nasprotniki ...
Pa še nekaj. Medije bi bilo potrebno čimprej prodati tujim lastnikom ...
Jože Pernek 22.04.2009 22:45:10
olaff
22.04.2009, 18:43
1

Janša se bo vrnil

lesi se je tudi
-gorenjka- 22.04.2009 20:57:22
Naj mi ena pevka oprosti,ker bom uporabile nekaj njenih besed:

Laži,laži,laži me,
ti to radiš najbolje,
laži,laži,laži me,
Janez laže najbolje... :)))
 
alenkavizintin@yahoo.it 22.04.2009 20:51:39
Laž,laž,lažji odgovor....
manco-capac 22.04.2009 20:29:46
Prav imata JJ in Golobič, tajkuni so vedno oni drugi, naši pa ne...
 
Ja,Janšev Janezek, daj povej že enkrat... Kdo je ga. Mirjana Zgaga iz mariborske področne enote t. i. Zavoda za zaposlovanje Janšistične Slovenije, ki je načrtno zadrževala izplačila pogodbenih obveznosti t.i. R Slovenije?
Je delala po tvojem diktatu ali za lasten žep? Kakorkoli, kradla je poštenjakom; DOKAZI SO PROTI NJEJ IN TEBI!
 
melanhonija 22.04.2009 19:57:31
Seveda, Janezek, in svinje letijo. Vsi ste krvavi pod kožo.
Več komentarjev